آموزشی

رنگ‌های مناسب فصل تابستان برای لباس (فصل تابستان چه رنگی بپوشیم؟)

رنگ‌‌‌‌‌های مناسب فصل تابستان برای لباس

با افزایش دمای هوا در روزهای تابستان مهم‌ترین عامل در انتخاب لباس مناسب برای بسیاری از ما راحتی و خنک‌بودن لباس است. اما آیا می‌شود که هم به دنبال لباسی راحت و خنک بود و هم بتوان استایلی زیبا داشت؟
خبر خوب رادیومدا به شما این است: بله، می‌شود! تنها کافی است رنگ‌های تابستان 2019-98 را به خوبی بشناسید.
با اتمام هفته‌های مد بهاره و تابستانه، همگی به خوبی با رنگ‌های پرتکرار ران‌وی‌ها آشنا هستیم و می‌توانیم در مورد رنگ‌های منتخب‌مان در تابستان، با اعتماد به نفس بیشتری تصمیم بگیریم.
در ادامه این مطلب با رادیومدا همراه باشید تا به شما در انتخاب مناسب‌ترین رنگ‌های تابستانه کمک کنیم.

حضور قدرتمند زرد

پرتکرارترین رنگ در هفته‌های مد بهاره و تابستانه، رنگ زرد است: خانواده رنگ‌های زرد حضور پررنگ خود را در کلیه ران‌وی‌ها به شکل‌های مختلف حفظ کرده‌اند. طراحان برجسته طیف وسیعی از این رنگ شاد را در طرح‌های خود به نمایش گذاشتند: زردهای پاستلی، لیمویی، زرد چوبه‌ای و حتی طیف‌های تیره‌تر از زردچوبه‌ای را می‌توان به دفعات در کاتالوگ‌های بهاره و تابستانه مشاهده کرد.
و چه رنگی بهتر از رنگ زرد برای یک استایل تابستانه شاد و روشن؟ رنگ شاد و سرشار از انرژی زرد، به خوبی آفتاب را در ذهن تمامی افراد تداعی می‌کند و این به شما کمک می‌کند که با کم‌ترین تلاش، یک استایل شاد و پرانرژی بسازید.
این تابستان را با اعتماد به نفس پیش‌بروید و از طیف‌های تیره‌تر و تندتر زرد همچون طیف زردچوبه‌ای و یا حتی انبه‌ای استفاده کنید. بله، در کمال تعجب موسسه پن‌تون نام این رنگ زیبا را زردچوبه‌ای گذاشته و این رنگ یکی از ترندهای تابستان 2019 است. این رنگ زرد، ته‌رنگی نارنجی دارد و می‌توانید آن را به سادگی با طیف‌های قهوه‌ای، قرمز و حتی آبی ترکیب کنید.

زرد زردچوبه‌ای

اما طیف دیگری از رنگ زرد که امسال تابستان ترند شده‌است، طلایی آسپن یا طلایی صنوبری است. موسسه پن‌تون این نام را به رنگ زرد تیره و زیبایی داده است که فاصله کمی از رنگ نارنجی دارد و به خوبی با طیف‌های قرمز و مرجانی ترکیب می‌شود.

اما سایر طیف های رنگ زرد که در تابستان 2019 جای خود را به خوبی در کمدهای تابستانه باز کرده‌اند زرد پاستلی و زرد شاهپسند لیمویی هستند. زرد پاستلی روشن را می‌توان به سادگی با هر رنگ پاستلی دیگر ترکیب کرد و استایل روشن و زیبایی ساخت.

زرد شاهپسند لیمویی را هم می‌توان به سادگی با سایر رنگ‌های پاستلی و همچنین با طیف وسیعی از رنگ آبی ترکیب کرد.

 

خانواده صورتی تا یاسی

طیف رنگ صورتی هم در ترندهای تابستانه امسال، حضور پر رنگی دارد. رنگ‌های صورتی پاستلی روشن را در کاتالوگ‌های تابستانه و بهاره به وفور می‌توان دید. این طیف وسیع از خنثی‌ترین صورتی شروع می‌شود و به سرخابی منتهی می‌شود. در این طیف گسترده چند ته‌رنگ بسیار برجسته و محبوب از صورتی وجود دارد که در ادامه معرفی می‌شوند.
یک ته‌رنگ بی‌نظیر از صورتی، رنگی است که توسط موسسه پن‌تون نام صورتی باله را گرفته است. این طیف از صورتی هم به اندازه کافی خنثی است که بتوان آن را با سایر رنگ‌های تابستانه به خوبی ترکیب کرد، و هم به اندازه کافی رنگی از زنانگی دارد تا به استایل شما لطافتی زنانه ببخشد. از این رنگ می‌توانید با اعتماد به نفس در استایل‌های کژوال تا رسمی استفاده کنید.

حال اگر در طیف صورتی کمی از حالت خنثی فاصله بگیریم به ته‌رنگی می‌رسیم که رز فشرده‌شده نام گرفته است. این رنگ صورتی بسیار رقیق و سبک بوده و در عین حال به زیبایی بیانگر لطافت‌های زنانه است. این رنگ صورتی کمی گرم را می‌توان به خوبی با رنگ‌های خنثی ترکیب نمود.

اگر رنگ مورد علاقه شما بنفش است، می‌توانید از روشن‌ترین طیف آن در خلق استایل تابستانه خود استفاده کنید. بنفش روشن یکی از ترندهای زیبا و نسبتا سردتر تابستانه است. این رنگ در مقایسه با صورتی باله و صورتی رز فشرده شده که پیش‌تر بررسی شد، سردتر است اما همواره بیانگر لطافت زنانه است. این رنگ پاستلی را می‌توانید به خوبی با زردهای ملایم و رنگ‌های تیره خنثی مثل قهوه‌ای گرانیتی و سرمه‌ای بسیار تیره ترکیب کنید.

 

رنگ مرجانی زنده

در ابتدای سال 2019 این رنگ از طرف موسسه پن‌تون به عنوان رنگ سال معرفی شد و از آن زمان تا به حال حضور خود را در کلیه کاتالوگ‌ها حفظ کرده‌است. این مرجانی روشن را می‌توان در حد فاصل صورتی و نارنجی قرارداد و می‌توان آن را یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایجاد یک استایل تابستانه دانست. زیبایی و شادابی این رنگ به شما اجازه می‌دهد که حتی یک استایل مونوکروم زیبا با آن خلق بکنید و با این استایل یادآور گل‌های زیبا و تعطیلات استوایی بشوید.

خانواده آتشین قرمز‌ها

معمولا رنگ قرمز تعطیلات کریسمس و یا روز ولنتاین را به ما یادآوری می‌کند اما این رنگ قدرتمند سرشار از هیجان و انرژی است و بهترین توصیف کننده از حال و هوای تابستان است. بنابراین شاید بهتر باشد که امسال تابستان، چند طیف از این رنگ قدرتمند را به کمد لباس‌هایتان راه بدهید. اما کدام ته‌رنگ‌های قرمز جز ترندهای تابستان 2019 هستند؟
با توجه به پرتکرار بودن حضور رنگ قرمز فیستا در کاتالوگ‌های بهاره و تابستانه، می‌توان با اطمینان خاطر گفت که این رنگ پرشور و متمایز قطعا از ترندهای تابستانه است. فیستا در حقیقت به معنای فستیوال در زبان اسپانیایی است و جشنواره گوجه فرنگی این فرهنگ را به ما یادآوری می‌کند و می‌توان آن را رنگ قرمز منتخب فصل دانست. این رنگ قرمز گرم، حال و هوای بسیار تابستانه دارد و شعله‌های آتش را یادآوری می‌کند. این رنگ انتخاب بسیار مناسبی جهت ایجاد استایل‌های کژوال و همچنین مهمانی‌های شبانه است.

ته‌رنگ دیگری از خانواده قرمز که لازم است این تابستان حتما در کمد لباس‌هایتان موجود باشد، رنگ قرمز جستر است. این رنگ تیره، فاصله بسیار کمی از رنگ محبوب قرمز بورگاندی دارد و رنگی بسیار شیک است. رنگ قرمز جستر به خوبی با سایر رنگ‌های سرد و گرم ترکیب می‌شود، اما توصیه کمدا ایجاد یک استایل مونوکروم به کمک این رنگ است چرا که چنین استایلی به خوبی بیانگر شکوه و اصالت است.

سبز خزه‌ای تا سبز نئونی

خانواده رنگ سبز هم در ترندهای تابستان امسال حضور پر رنگی دارند و چه رنگی بهتر از رنگ سبز طبیعت را به ما یادآوری می‌کند؟
یکی از پرتکرارترین ته‌رنگ‌های رنگ سبز در ران‌وی‌های بهاره و تابستانه، رنگ سبز خزه‌ای است. رنگ سبز خزه ای به خوبی یادآور جنگل‌های خنک و انبوه است و به خوبی با طرح‌های گل‌دار که از دیگر ترندهای تابستانه است ترکیب می‌شود. از مزایای حضور این رنگ از خانواده سبز در ترندهای تابستانه می‌توان به نزدیکی آن به رنگ سبز ارتشی اشاره کرد. بنابراین می‌توانید مطابق با روحیات‌تان از این رنگ در خلق استایل مورد علاقه‌تان استفاده کنید.

اما در خانواده ترندهای رنگ سبز، ته‌رنگ روشن‌تر و ملایم‌تری وجود دارد که ترکیبی زیبا از رنگ سبز و زرد است. رنگی که موسسه پن‌تون نام ساقه فلفلی را بر آن نهاده است. این رنگ یادآور روزهای آغازین بهار و جان گرفتن طبیعت و جوانه‌هاست و کمی گرم‌تر از سبز خزه‌ای است. با استفاده از این رنگ می‌توانید استایل‌های کژوال و مونوکروم زیبایی خلق کنید.

اما مگر می‌شود رنگ‌های نئونی از ترندهای تابستانه امسال باشند اما رنگ سبز نئونی جز ترندها نباشد؟ رنگ سبز نئونی یکی از ترندهای بهاره و تابستانه 2019 است که در ران‌وی‌ها به دفعات در ژاکت‌ها و پیراهن‌های زنانه دیده شده است. حضور تنها یک آیتم به رنگ سبز نئونی، استایل شما را بسیار جذاب و گیرا خواهد کرد.

خنک مثل آبی‌

رنگ آبی یکی از اجزای جدایی ناپذیر ترندهای تابستانه است. آیا رنگی سردتر از رنگ آبی سراغ دارید؟ این رنگ بسیار آرامش‌بخش است و در فصل تابستان معمولا دریا و تعطیلات تابستانه را یادآوری می‌کند. امسال هم رنگ آبی حضور خود را به خوبی در ترندهای تابستانه حفظ کرده است.
با رنگ آبی پاستلی شروع می‌کنیم که به روشنی آب زلال است و با همین نام شناخته می‌شود: آبی زلال. درست است که رنگ های پاستلی بهار و تابستان 2019 عموما ته‌رنگ‌هایی از صورتی و بنفش هستند، اما رنگ آبی پاستلی بسیار روشن نیز در کنار سایر رنگ‌های پاستلی حضور پررنگی دارد. استایل مونوکروم، پرتکرارترین انتخاب طراحانی است که از رنگ آبی پاستلی در لباس‌های طراحی‌شده خود استفاده کرده‌اند. اما اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که علاقه چندانی به استایل مونوکروم ندارید، می‌توانید این رنگ را با سایر رنگ‌های پاستلی ترکیب کنید و استایل تابستانه زیبایی را خلق کنید.

اگر طرفدار ته‌رنگ‌های تیره‌تری از رنگ آبی هستید، کمدا به شما آبی شاهدختی را پیشنهاد می‌کند. رنگ آبی پرنسسی هم آرامش‌بخش است و هم بسیار شاد و سرشار از زندگی است. ترکیب این رنگ با زرد زردچوبه‌ای و انبه‌ای بسیار دلنشین خواهد شد.

 

اگر شما جز افرادی هستید که در طیف رنگ آبی طرفدار ته‌رنگ های تیره‌تر هستید، کمدا به شما رنگ سورمه‌ای اکلیپس را پیشنهاد می‌کند. اکلیپس به معنای خسوف است و بیانگر این نکته است که این ته‌رنگ از خانواده آبی تا جای ممکن به رنگ سیاه نزدیک شده اما هنوز کاملا سیاه نیست و طبیعت آبی رنگ خود را حفظ کرده است. این رنگ مرموز و زیبای سرد، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ایجاد یک استایل مونوکروم در فصل تابستان است. همچنین ترکیب این رنگ با رنگ سفید استایل بسیار دلپذیری را ایجاد خواهد کرد.

نقره‌ای با اثری دوگانه

رنگ نقره‌ای تنها رنگ متالیک حاضر در ترندهای تابستان 2019 است و همین موضوع سبب می‌شود که بتوان با آزادی بیشتری از آن در خلق استایل‌های متنوع استفاده کرد. رنگ نقره‌ای دارای ماهیتی دوگانه است: همزمان که بسیار تاریخی می‌نماید تصویری از آینده را در ذهن بیننده القا می‌کند. این رنگ در عین حال که بسیار لوکس است می‌تواند ظاهری خشن به استایل شما ببخشد.

شما کدام یک از رنگ‌های مناسب فصل تابستان برای لباس را می‌پسندید؟

در اپلیکیشن کمدا می‌توانید رنگ مورد نظرتان را سرچ کنید و تمام آیتم‌های موجود را مشاهده کنید.

3+

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *