استایل

ست لباس مجلسی مادر و دختر ( معرفی ست‌های جذاب مادر دختری)

ست لباس مجلسی مادر و دختر ( معرفی ست‌های جذاب مادر دختری)

ست لباس مجلسی مادر و دختر

تا به حال به رفتارهای دختران خردسال دقیق شده‌اید؟ حتما شما هم بارها دیده‌اید که با چه هیجان و لذتی کفش‌های پاشنه‌ بلند مادرشان را به پا می‌کنند. شاید هم فرزند دلبند شما، به شال و روسری شما علاقه نشان داده و سعی کرده با پوشیدن شال یا روسری شما، خودش را به شما شبیه‌تر کند و عادات شما را تکرار کند. تمام این کارهای دلنشین دختران خردسال، یک دلیل ساده دارد: آن‌ها دل‌شان می‌خواهد به مادرشان شبیه‌تر بشوند و در تمام موارد، مادرشان را الگوی خودشان قرار می‌دهند و این شامل میل آنها به پوشیدن لباس یکسان با مادرشان هم می‌شود. بسیاری از مادران، از این رفتار دلنشین دختران خردسال خود استقبال می‌کنند و این استقبال، خود را در قالب ست‌ لباس مجلسی مادر و دختر نشان می‌دهد.

 

ست لباس مجلسی مادر دختری

ایده ست لباس مجلسی مادر و دختر، به چند دلیل ایده‌ی بسیار مفید، جذاب و زیبایی است. یکی از دلایل مفید بودن این ایده را می‌توان آموزش آراستگی به کودک دانست. استفاده از ست لباس مادر و دختر، تاثیر خوبی در آموزش غیر مستقیم اصول آراستگی به دختران خردسال خواهد داشت. پس اگر به عنوان یک مادر آراسته و خوش سلیقه، علاقه دارید آراستگی را از سن پایین به دختر دلبند خود بیاموزید، ادامه این نوشته برای شما جذاب خواهد بود.

جذابیت دوم ایده ست کردن لباس مادر و دختر را می‌توان صرفه‌جویی در هزینه دانست. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از دوختن یک لباس مجلسی، با مقداری از باقی‌مانده پارچه رو‌ به‌ رو شده‌اید که عملا کاربردی برای یک فرد بزرگسال نخواهد داشت. با این تکه پارچه‌های زیبا چه کار می‌کنید؟ اگر ایده‌ای ندارید که چطور می‌توانید این تکه پارچه ها را از هدر رفتن نجات بدهید، پیشنهاد رادیو مدا به شما، دوختن یک لباس زیبا برای دختر خردسال‌تان است.

ست لباس مجلسی مادر دختری

اگر به دنبال تهیه یک ست مادر و دختر با قیمت مناسب هستید توصیه رادیو مدا به شما استفاده از اپلیکیشن کمداست. در اپلیکیشن کمدا می‌توانید با یک جستجوی ساده و سریع، ست‌های مادر و دختر را پیدا کنید و ست منتخب‌تان را با تخفیفی فوق‌العاده تهیه کنید. در تصویر زیر، نمونه‌ای از ست‌ مادر و دختر با قیمت مناسب را در اپلیکیشن کمدا می‌بینیم.

اگر تا به حال اپلیکیشن کمدا را دانلود نکرده‌اید، رادیو مدا به شما پیشنهاد می‌کند با دانلود و نصب کمدا در هزینه‌ تهیه لباس‌های زیبا برای خود و فرزند دلبندتان به میزان قابل توجهی صرفه‌جویی کنید. با نصب این اپلیکیشن به تعداد بالایی از کمدهای زنان و دختران ایرانی دسترسی پیدا خواهید کرد و می‌توانید لباس‌های بسیار زیبا و بعضا نو را با حداقل 50% تخفیف تهیه و استفاده کنید.

اصول تهیه ست لباس مجلسی مادر و دختر

حالا که تصمیم گرفته‎اید یک ست لباس مجلسی مادر و دختر تهیه کنید، شاید بد نباشد چند نکته را قبل از تهیه ست مادر و دختر در نظر داشته باشید. در ادامه این نوشته از رادیو مدا، مواردی را مطرح می‌کنیم که لازم است هنگام تهیه ست لباس مادر و دختر در نظر گرفته شوند.

یکی از نکاتی که لازم است حتما قبل از انتخاب پارچه و لباس در نظر بگیرید، مناسب بودن جنس و طرح پارچه است. بهتر است سراغ پارچه هایی بروید که خیلی خشن، سنگین، خیلی کار شده و خیلی کودکانه نباشند. چراکه در این صورت، لباس دوخته یا تهیه شده تنها مناسب یک رده سنی خواهد بود و این باعث می‌شود که ست ماد و دختر انتخابی شما، قابل پوشیدن نباشد.

در حالت کلی بهتر است از انتخاب پارچه‌هایی که طرح‌های کودکانه‌ای دارند اجتناب کنید مگر اینکه هدف خاصی در این انتخاب نهفته باشد. اگر مایلید برای فرزندتان جشن تولدی با تم مشخص بگیرید، تعطیلات سال نو را برای او به یاد ماندنی کنید و یا با پوشیدن لباسی کودکانه در علایق او سهیم شوید، می‌توانید از این ایده استقبال کنید. نمونه ای از ست لباس مادر و دختر با پارچه دارای طرح کودکانه را در تصویر زیر می‌بینیم.

همچنین هنگام سفارش دادن و یا دوختن ست مادر و دختر، دقت کنید که طرح و رنگ پارچه با سن کودک شما هم‌خوانی داشته باشد. از پارچه‌های دارای طرح‌های سنگین و خیلی درشت استفاده نکنید. نمونه ای از انتخاب پارچه نامناسب برای کودکان را در تصویر زیر می‌بینیم.

ست لباس مجلسی مادر دختری

جنس پارچه انتخاب شده نیز اهمیت بالایی در مناسب بودن ست مادر و دختر دارد. جنس پارچه را طوری انتخاب کنید که مناسب سن یک کودک نیز باشد. به عنوان مثال پارچه های خیلی خشن، ضخیم و یا خیلی کار شده مناسب دوختن یک ست مادر و دختر نیستند چراکه با سن کودکان همخوانی ندارند. در صورتی که پارچه‌ای را انتخاب کرده‌اید که بسیار کار شده و سنگین است، می‌توانید از پارچه دیگری که مناسب سن کودک دلبندتان است برای دوخت لباس همرنگ و مشابه مدل لباس خودتان استفاده کنید.

اگر در پی تهیه ست مادر و دختر کژوال و مناسب برای حضور در اماکن عمومی هستید، برای ایجاد هماهنگی بیشتر می‌توانید از دستمال سر، کلاه و دیگر اکسسوری‌های هم‌رنگ با شال یا روسری تان در استایل فرزند دلبندتان استفاده کنید. در تصویر زیر نمونه‌ای از ست مانتوی مادر و لباس دختر را می‌بینیم که در استایل دختر خردسال به جای روسری از دیگر اکسسوری‌ها استفاده شده است.

ست لباس مجلسی مادر دختری

نکته مهم دیگری که در ایجاد ست مادر و دختر باید دانست، عدم وجود محدودیت سنی است. وقتی صحبت از ست مادر و دختر می‌شود، بلافاصله به فرزندان خردسال‌مان فکر می‌کنیم چرا که ست کردن لباس مادر و دختران نوجوان چندان مرسوم نیست. اما به نظر رادیومدا مهم نیست فرزند شما چندساله یا چند ماهه است، اگر دلتان می‌خواهد یک ست مادر و دختر زیبا ایجاد کنید نگران سن فرزندتان نباشید. در تصاویر زیر نمونه‌های زیبایی از ست مادر و دختر را می‌بینیم که مناسب دختران نوجوان هم هست.

کیف و کفش در ست لباس مجلسی مادر و دختر

مگر می‌شود از استایل بانوان صحبت کرد و حرفی از کیف و کفش به میان نیاورد؟ یکی از مهم‌ترین و تعیین کننده‌ترین بخش‌های استایل خانم‌ها کیف و مهم‌تر از آن، کفش خانم‌هاست و بنابراین می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین آیتم‌های ست مادر و دختر نیز، کفش است. شاید انتخاب کفش‌های کاملا مشابه چندان عاقلانه نباشد چراکه مدل کفشی که مناسب شماست، ممکن است مناسب فرزند شما نباشد. مثلا فرض کنید شما قصد دارید از کفش‌های پاشنه بلند در یک میهمانی استفاده کنید. آیا کفش پاشنه‌دار مناسب فرزند خردسال شما خواهد بود؟ مادرها می‌توانند بنا به موقعیت و نوع استایل، از کفش‌های مورد علاقه‌شان استفاده کنند و کفشی همرنگ و مشابه کفش خودشان برای فرزند دلبندشان تهیه کنند. در تصویر زیر نمونه‌ای از هماهنگی مدل و رنگ کفش را در ست مادر و دختر می‌بینیم.

ست لباس مجلسی مادر دختری

همانطور که می‌بینید، در استایل مادر از کفش مجلسی پاشنه بلند استفاده شده اما کودکان کفشی‌ هم‌رنگ و مشابه کفش مادر و مناسب سن خود به پا دارند. در مجموع می‌توان گفت که رعایت جزییاتی همانند مشابه بودن مدل کیف و کفش و همچنن مشابه بودن اکسسوری‌ها در رنگ و سایر جزییات به زیباتر دیده شدن ست مادر و دختر کمک خواهد کرد.

راحتی لباس در ست لباس مجلسی مادر و دختر

حال که رنگ و جنس پارچه را انتخاب کرده‌اید و به مرحله تهیه و خرید ست مادر و دختر رسیده‌اید، بهتر است به راحتی مدل لباس انتخاب شده فکر کنید. مدل لباس باید به شکلی باشد که نه مادر را معذب کند و نه باعث کلافگی فرزند شما بشود. سعی کنید مدل‌هایی را انتخاب کنید که برای فرزندان دست و پا گیر نباشد و همزمان حداقل‌های مورد نظر شما را در معیار پوشیدگی یک لباس دارا باشد.

انواع ست لباس مادر و دختر بر اساس کاربرد

ست لباس مادر و دختر را می‌توان به منظور استفاده در مراسم‌ها و موقعیت‌های مختلف طراحی کرد و سفارش داد اما در مجموع می‌توان این ست‌ها را در سه گروه مختلف طبقه بندی کرد: ست لباس مادر و دختر فرمالیته و آتلیه‌ای، ست مادر و دختر مجلسی و در نهایت ست مادر و دختر کژوال و مناسب استفاده روزانه. در ادامه نمونه‌هایی از هر سه دسته را مشاهده می‌کنیم.

در سال‌های اخیر استفاده از ست مادر و دختر جهت تهیه عکس‎‌های آتلیه‌ای به شدت افزایش یافته است. در تهیه و دوخت این ست‌ها معمولا از رنگ‌های شاد و سازگار با روحیات کودکان استفاده می‌شود و طرح پارچه بسته به سلیقه مادر و کودک انتخاب می‌شود. اگر در پی تهیه یک ست مادر و دختر برای عکس‌های آتلیه‌ای هستید، رادیو مدا به شما پیشنهاد می‌کند از پارچه‌هایی در دوخت این ست استفاده کنید که بتوان بعدها از این ست در مجالس هم استفاده کرد. نمونه‌ای از یک ست آتلیه‌ای مادر و دختر را در تصویر زیر می‌بینیم.

دسته دوم ست‌های مادر و دختر، ست هایی هستند که به منظور حضور در مجالس و میهمانی‌ها تهیه می‌شوند. پارچه این ست‌ها معمولا سنگین‌تر از دسته اول است و تهیه آنها هزینه بالاتری خواهد داشت. در تصویر زیر نمونه‌ای از ست مادر و دختر مجلسی را می‌بینیم.

دسته سوم ست مادر و دختر را می‌توان ست‌های کژوال و روزانه دانست. این ‌‌دسته شامل لباس‌های مناسب اماکن عمومی، لباس خواب، لباس مناسب تعطیلات و لباس‌های ورزشی مادر و دختر می‌شود. ایجاد ست‌های مادر و دختر کژوال ساده‌تر از دو دسته پیشین است و بعضا شامل هزینه کمتری می‌شود. در تصویر زیر یک ست مادر و دختر روزانه و مناسب اماکن عمومی را می‌بینیم.

ست لباس مجلسی مادر دختری

همانطور که می‌بینید تهیه آیتم‌های مشابه و هم‌رنگ جهت ایجاد این ست مادر و دختر، چندان سخت نخواهد بود. در ادامه چند تصویر دیگر از ست مادر و دختر کژوال و مناسب استفاده روزانه می‌بینیم.

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

انواع ست لباس مادر و دختر بر اساس تشابه ظاهری

ست لباس مادر و دختر را می‌توان بر اساس میزان تشابه نیز دسته بندی کرد. در اغلب موارد مادران تلاش می‌کنند که از لباس‌هایی کاملا مشابه در ست مادر و دختر استفاده کنند اما جالب است بدانید که می‌توان  ست لباس مادر و دختر را با مقادیر کمتری از تشابه هم ایجاد کرد. ست های لباس مادر و دختر را می‌توان بر اساس میزان تشابه به شکل زیر دسته‌بندی کرد: کاملا یکسان، مشابه اما متناسب با سن و در آخر دوخته شده با پارچه متفاوت اما دارای تم مشترک.

معمولا از ست‌های کاملا مشابه برای ثبت عکس‌های به یادماندنی و زیبا و یا شرکت در مجالس استفاده می‌شود. در تصویر زیر نمونه‌ای از ست مادر و دختر آتلیه‌ای را می‌بینیم که در آن لباس مادر و دختران کاملا یکسانند.

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

در تصویر بعدی، نمونه‌ی زیبایی از ست لباس مجلسی مادر و فرزند را می‌بینیم که باز هم در جزییات کاملا یکسانند.

اما دسته دوم ست مادر و دختر بر اساس تشابه را می‌توان ست‌هایی دانست که در دوخت آن‌ها از یک پارچه استفاده شده، اما مدل لباس مادر و دختر بر اساس سن آنها با یکدیگر متفاوت است. در تصویر زیر نمونه‌ای از این ست مادر و دختر را می‌بینیم.

نوع دیگری از ست‌های مادر و دختر، آنهایی هستند که در تم و موضوع لباس مشترکند اما در رنگ و طرح پارچه و مدل لباس با یک‌دیگر متفاوتند. در تصویر زیر نمونه‌ای زیبا از این نوع ست مادر و دختر ار می‌بینیم.

تهیه ست لباس مجلسی مادر و دختر

توصیه نهایی رادیو مدا به شما این است که در تهیه ست لباس مادر و دختر به هیچ وجه خودتان را به مدل یا الگوی خاصی محدود نکنید. با لباس‌های فعلی‌تان شروع کنید و هر آیتمی را که نیاز داشتید تهیه کنید. برای تهیه ست‌های مادر و دختر می‌توانید از اپلیکیشن کمدا به دو شکل استفاده کنید. در روش اول، می‌توانید به جستجوی ست‌های مادر و دختر آماده در اپلیکیشن بپردازید و ست را یکجا تهیه و استفاده کنید. اما در روش دوم می‌توانید به جستجوی یک لباس مجلسی برای خودتان یا دخترتان بپردازید که با لباس فعلی دیگری همخوانی دارد. با این روش، شما می‌توانید بی‌شمار ست مادر و دختر تهیه کنید.

این هم چند ست لباس مجلسی مادر دختری موجود در اپلیکیشن کمدا:

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

ست لباس مجلسی مادر دختری

تجربه شما در مورد ست لباس مجلسی مادر و دختر چیست؟

در نظرات این پست می‌توانید از تجربیاتی که در زمینه تهیه ست مادر و دختر دارید برای ما و دیگر کمدایی‌ها بنویسید. اگر شما هم ست مادر و دختری بلااستفاده‌ای در کمدتان دارید آن را در صفحه‌ی خودتان آپلود کنید و اسم کمدایی‌تان را در قسمت کامنت‌ها یادداشت کنید.

1+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *