ترندهای تازه, دسته‌بندی نشده

کتاب برای تعطیلات | ۱۲ پیشنهاد از کتابخور + ترفندهای کتابخوری

کتاب برای تعطیلات و معرفی آن موضوعیه که در این مقاله به آن می‌پردازیم. شما در روزهای تعطیلات عید معمولاً در حال انجام چه کاری هستید؟ مشغولِ کتاب‌خوری یا آجیل‌خوری و رفتن به مهمانی؟ مشغولِ دیدن فیلم و سریال و کُمُدا گردی یا راهی سفر و در حال بستنِ چمدان ؟ 

اگر جزء دسته اول و از دوست‌داران دنیای کتاب‌ها هستید، داشتن لیست کاملی از کتاب برای تعطیلات یکی از چیزهایی هست که برای داشتن اوقات فراغت خوب باید کم کم برای آن آستین بالا بزنید و به فکر آماده کردنِ آن باشید. در این مقاله تعدادی کتاب پیشنهادی برای خواندن در این روزها به شما توصیه می‌کنیم.

 یه عیده و یه کتاب‌خوری!

فرقی نمی‌کند در شروع روزهای بهاری کجا و در چه شرایطی باشید، کتاب همیشه راه حلِ خوبی برای تفرح و گذراندن اوقات فراغت هست و کتاب همان چیزی است که خیلی از افراد آن را در لیستِ کارهای واجب و بایدی خود دارند. برای یک کتاب‌خور در سبد مطالعه هر فصل دست کم ۱ یا ۲,۳ کتاب مفید برای خواندن وجود دارد. حالا که فصلِ جدید و بهار هم در راه هست؛ این چک لیستِ پیشنهادی کتاب برای تعطیلات را ذخیره کنید.

لیست کتاب برای تعطیلات و پیشنهاد کتابخور برای داشتن ذهنی شاد در بهار نو!

این که یک زندگی شاد با روحیه بالا داشته باشید، اصلا چیزِ دوری نیست، فقط باید باور داشته باشید که هیچ غیرممکنی در دنیا نیست، در ادامه چند کتاب برای تعطیلات که می‌تواند برای الهام‌بخشی کمک زیاد کند را، معرفی کرده‌‌ایم.

۱٫ از حال بد به حال خوب:

این کتاب یکی از بهترین منابع برای رشد و توسعه‌ی فردیه. همه ما می‌دانیم که افکار منفی گذرا و غیر واقعی هستند، اما وقتی ناراحت و غمگینیم، ممکن است به صورت ناهوشیار اجازه بدهیم که احساسات منفی کنترل رفتارمان را دست بگیرند و کارایی و عملکردمان را پایین بیاورند. این کتاب به ما کمک می‌کند تا درک بهتری از احساساتمون داشته باشیم و در بدترین حالت روحی کنترل کننده‌ی افکارمون باشیم.

۲٫ زندگی نزیسته‌ات را زندگی کن:

از زندانی که برای خودت ساختی آزاد شو و بدون اینکه بترسی، به سوی زندگی رضایتمند حرکت کن. این بهترین خلاصه‌ هست که می‌شه برای این کتاب تعریف کرد. گاهی یک نگاه به اطراف زندگی می‌کنیم و می‌بینیم که هرچی تا امروز ساخته‌ایم با چیزهایی که آرزوی ساختشون رو داشتیم فرق می‌کند. حالا تصمیم با شماست. یا باید بترسید، بمانید و ادامه بدهید، یا باید رها کنید و زندگی نزیسته‌ات را زندگی کنید. این کتاب راهنمای همون زندگی‌ نزیسته است.

۳٫ راز شاد زیستن:

موضوع اصلی این کتاب، راه‌های رسیدن به یک زندگی شاد هست. کتاب با دنیایی از مثال‌های واقعی شما را همراه خودش می‌کنه تا ثابت بشه شادی یک اتفاق نیست و باید برای به دست آوردنش زحمت بکشید و تمرین و تکرار داشته باشید.

۴٫ جادوی فکر بزرگ:

در این کتاب قرار هست راهکارهای عملی برای بهترین استفاده از شغل، ازدواج، زندگی خانوادگی و جامعه‌‌ای که در آن زندگی می‌کنید را پیدا کنید. نویسنده‌ی کتاب شما را قانع می‌کند که برای رسیدن به خوشبختی نباید الزاما باهوش یا پولدار باشید. باید بلد باشید که چطور از هرچیزی که دارید نهایت لذت را ببرید.

۵٫ هفت عادت مردمان موثر:

نویسنده سعی کرده در این کتاب برای ما لیستی از عادت‌های آدم‌های نابغه و موفق را معرفی کند تا بتوانیم با جا دادن آنها در زندگیمان تغییرات اساسی را بسازیم و زندگی شادتری داشته باشیم.

۶٫ نیروی حال:

در همین لحظه زندگی کن! این تمام چیزی است که این کتاب یاد می‌دهد. اگه فکر می‌کنید از روند یکنواخت زندگی و گیر کردن در روزمره خسته شدید، این کتاب برای شما نوشته شده. نویسنده سعی دارد با یک بیانِ ساده شما را از گیر کردن در تله‌ی گذشته و یا آينده خلاص کند تا بتوانید لحظه را دریابید.

لیست کتاب برای تعطیلات و پیشنهاد کتابخور با موضوع زنان موفق!

آیا در جایگاه زن، تا به‌حال به‌خاطر باورهایی که به زنان القا شده است آسیب دیده‌اید؟ باورهای مختلفی که ریشه همه‌شان به نتوانستن برمی‌گردد، به نشدن، به کوتاه‌بودن دست دختران و زنان از موفقیت؛ صرفاً به‌خاطر اینکه دختر یا زن هستند. این شما و این ۶ کتاب الهام‌بخش برای زنان.

۱٫ تغییرِ مسیر!

شریل مدیر اجرایی فیسبوک و قائم مقامِ فروش جهانی گوگل کتاب محبوب تغییر مسیر زنان، شغل و میل به پیشرفت را تو سال ۲۰۱۳ منتشر کرد. این کتاب برای زنانی که پتانسیلِ خودسازی و پیشرفت دارند و در زندگیِ شخصی و مسیر شغلی دنبال پیشرفت هستند نوشته شده و شاملِ تمام مراحل زندگی و کار می‌شود.

۲٫ دختر تحصیل کرده؛ تارا وستور!

این کتاب یه نمونه از با ارزش‌ترین کتاب‌های زندگی‌نامه زنانِ موفق هست که داستان ۳۰سال زندگی تارا وستور رو بازگو می‌کنه. زنی که با مشکلاتِ خانوادگی خیلی سختی که در خانواده‌اش داشت، جنگید. شخصیت این کتاب به معنای واقعی نماد یه زنِ قوی و قدرتمند هست که بدونِ تکیه‌گاه و همراه و فقط با ایمان به خودش تونست به موفقیت برسه.

۳٫ در ستایشِ زنان سرسخت!

کرن کاربو در این کتاب، زندگی‌نامه‌ ۲۲ زن مبارز را به تصویر می‌کشد و درباره‌ زنانِ جسور و قهرمانی‌ست که هیچ چیز نتوانسته مانع رسیدنِ آنها به خواسته‌شان بشود. کرن کاربو در این کتاب، زنان نمادینی را معرفی می‌کند که در طول زندگی از آن‌ها الهام گرفته.

۴٫ انتخاب‌هایِ سخت!

این کتاب که به‌قلمِ هیلاری کلینتون همسر بیل کلینتون (رئیس‌جمهور آمریکا) نوشته شده، ما را از نزدیک با زندگی شخصی و کاری یه دیپلماتِ زن آشنا می‌کند؛ شرحِ سفرها، تجربه‌های سخت و لحظه‌های مهم و حساس تصمیم‌گیری و نحوه مدیریت زندگیِ خانوادگی در کنار شغلش از جذابیت‌های این کتاب هست.

۵٫ آخرین دختر؛ نادیا مراد!

این کتاب داستانی از زندگی‌نامه دختری از روستای کوچیکی در عراق هست که برنده جایزه صلحِ نوبل شده. نادیا مراد ۳ ماه برده جنسی گروهک داعش بود و در این کتاب از خاطرات و چگونگی فرارش از چنگال داعش نوشته. نادیا بعد از تحمل این رنج که خانواده‌اش را هم از دست داد، موفقیت‌های خوبی به‌دست آورد که بارزترینش جایزه صلح نوبل در سال ۲۰۱۸ بود.

۶٫ فریدا!

کتابِ فریدا سرگذشت فریدا کالو از بچگی تا مرگش هست. دوست‌داران فریدا و کسایی که هنرش رو می‌پسندند در این کتاب بیشتر با شخصیت، فعالیت‌هاش آشنا می‌شن. فریدا وقتی ۱۸ ساله بود، در تصادف به‌شدت آسیب دید و همین اتفاق مسیرِ زندگی‌اش را برای همیشه عوض کرد. فریدا بعدها تمام دردهاش را روی بوم آورد و رنج‌هاش رو تونست به هنری ناب تبدیل کنه.

دیدن همه کتاب‌ها

پیشنهاد اضافه کردن چند عادت برای کتابخوری:

در ادامه چند تا ترفند ساده گفتیم تا با استفاده ازشون مطالعه کردن رو برای خودت تبدیل به یه عادت روزانه کنید و خیلی زود یه کتابخور حرفه‌ای بشوید:

۱٫ ساعت مشخص کتابخونی تعیین کن!

یکی از راه‌هایی که می‌شود با آن عادتی مثل کتاب خواندن را تقویت کرد، معین کردن یک ساعت مشخص در طول روز هست. مثلا هر روز ساعت ۵عصر بعد از اینکه یک لیوان چای ریختید، ۳۰ دقیقه را برای کتاب خوندن قرار بدهید و از هر چیزی که ممکنه حواستان را در آن زمان پرت کند دوری کنید.

۲٫ گوشه‌ی دنج امن بساز!

معمولا یک گوشه در خانه یا اتاق هست که با بقیه دنیا برایمان فرق می‌کند و احساس آرامش بیشتری به ما می‌دهد. اگر شما هم این گوشه‌ی دنج را دارید، برای کتابخونی کنار بگذارید و با آن به خودتان انگیزه بدهید.

۳. از لیستت نترس!

از آدم‌های کتاب‌خور اطرافتان کمک بگیرید تا مطابق با سلیقه و روحیه‌ خود، یک لیست از کتاب‌هایی داشته باشید که قرار است بخوانید. از اینکه این لیست سر به فلک بکشد نترسید و خودتان را دست کم نگیرید.

۴٫ رهاش کن بره!

برای اینکه یه کتاب‌خور خوب باشید الزاما نباید هر کتابی را تا انتها بخوانید. از نصفه رها کردن کتاب‌ها نترسید.

۵٫ میکروعادت‌های دوست داشتنی بساز!

قدم‌های کوچیک می‌توانند مسیرهای بزرگ موفقیت را بسازند، یک راه اینه که اهداف بزرگتان را با میکروعادت‌ها شکل بدهید. اگر هر روز فقط یک صفحه را حتما بخوانید، به مرور تاثیر فوق‌العاده‌اش را می‌بینید.

از کجا دوست کتابخور پیدا کنیم؟

یکی از جاهایی که می‌توانید خیلی راحت دوست‌های کتابخور پیدا کنید اپلیکشین کُمُدا و کلاب «کتابخور» هست که در فضای امن آن می‌توانید علاوه بر گپ و گفت درباره تجربه‌های کتابخوانی، نقد و معرفی کتاب، خرید و فروش هم داشته باشید.  

کتاب برای تعطیلات

ورود به جمع کتابخورهای کُمُدایی

جمع‌بندی!

اگه یه کُمُدایی باشید می‌دانید که در دسته‌‌ی کتاب‌خور، می‌تونید برای تهیه  کتاب برای تعطیلات خیلی راحت با یک جست‌وجوی ساده کتاب مورد نیاز خود را پیدا کنید یا کتاب‌هایی که خوانده‌اید و دیگر نمی‌خواهید را با قیمت مناسب بفروشید.

 برای خرید آیتم هم تنها کافیست تا قبل از خرید، به فروشنده پیام دهید و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. در ضمن با خرید از پلتفرم کُمُدا از درگاه امن پرداخت، تیم پشتیبانی قوی و خدمات پس از فروش هم دیک جمع صمیمی و امن بهره‌مند می‌شوید.

از اینکه تا پایان مقاله پیشنهاد کتاب برای تعطیلات همراهی کردید، از شما ممنونیم. برایمان بنویسید این روزها مشغولِ خواندن چه کتابی هستید و چه کتاب‌هایی در لیست مطالعه برای تعطیلات دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.