زیبایی پوست با یخ

فواید یخ برای پوست صورت (استفاده از یخ درمانی برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت)

فواید یخ برای پوست صورت

فواید یخ برای پوست صورت

آیا از فواید یخ برای پوست صورت اطلاعی دارید؟ زمانی که هوا کم کم رو به گرمی می‌رود، به خصوص با فرا رسیدن فصل تابستان، پوست صورت ما در معرض گرمای شدیدی قرار می‌گیرد و اینطور به نظر می‌رسد که درخشندگی و زیبایی پوست ما با عرق کردن در حال ذوب شدن است. در اینگونه مواقع درمان خانگی با یخ می‌تواند بهترین راه برای گذران این دوره از سال باشد. خانم‌ها آیا می‌دانید که سلاح مخفی شما برای ایستادن در برابر این مشکلات پوستی کجاست؟ درست حدس زدید! در فریزر. اگر در حال جنگیدن با جوش‌های روی صورت خود هستید یا به دنبال راهی می‌گردید که میکاپ شما به خوبی روی صورت‌تان بخوابد، یخ درمانی برای پوست صورت می‌تواند به تمام نگرانی‌های‌تان پایان دهد. مهم نیست که نوع پوست‌تان چرب، خشک یا ترکیبی است، یخ همیشه می‌تواند مانند یک ورد جادویی عمل کند. اگر می‌پرسید چگونه؟ پیشنهاد می‌کنیم که در این مقاله از رادیومدا با ما همراه باشید تا از فواید یخ برای پوست صورت کاملا آگاه شوید.

حتما ببینید: یخ برای جوش صورت

آیا یخ درمانی برای پوست صورت خوب است؟

آیا هنوز شک دارید که یخ مضر است یا مفید؟ یکی از فواید یخ برای پوست صورت این است که بعد از یک روز کاری طاقت‌‌فرسا، می‌تواند طراوات را به پوستتان بازگرداند. اگر شاغل هستید و استرس حین کار به پوست صورت‌تان آسیب زده، استفاده از یخ به سلامتی پوستتان کمک می‌کند. حتما امتحان کنید، شما هم مبهوت فواید یخ برای پوست صورت‌تان خواهید شد. این ویژگی فوق‌العاده چطور تاثیر می‌گذارد؟ مالیدن یخ روی پوست، جریان گردش خون شما را تقویت کرده و به نوعی صورت‌تان را روشن می‌کند و جلا می‌دهد.

درمان خانگی با یخ

درمان خانگی با یخ

می‌دانید که خانم‌های کره‌ای به روشنی و جوانی پوست‌شان مشهور هستند. اگر تا به حال چیزی درباره “یخ صورت” نشنیده‌اید، باید بگویم که در کُره استفاده از یخ، روشی ترند برای زیبایی پوست صورت است. فواید یخ برای پوست صورت تمام مردم را از نقاط مختلف جهان، که به زیبایی خود اهمیت می‌دهند، ترغیب کرده که یخ را به صورت خود بمالند تا روشنی صورت خود را حفظ کنند و پوست صاف‌تری داشته باشند.

آیا تا به اینجا وسوسه شده‌اید که یک بار هم شده از یخ برای جوان‌سازی و زیبایی پوست صورت‌تان استفاده کنید؟ رادیومدا به شما اطمینان می‌دهد که با توجه به فواید یخ برای پوست صورت، ارزش یک‌ بار امتحان کردن را دارد. چطور؟ در ادامه به آن می‌پردازیم.

حتما ببینید: یخ برای لک صورت

فواید درمان خانگی با یخ (جواسازی و زیبایی)

 • پوست‌تان را روشن می‌کند: آرزوی هر خانمی داشتن پوستی روشن است و ماساژ یخ روی صورت دقیقا همین ویژگی را به پوست شما هدیه می‌دهد. یخ گردش خون پوست را به خوبی بهبود می‌بخشد و باعث درخشندگی صورت شما می‌شود. چگونه؟ مالیدن یخ روی پوست در ابتدا رگ‌های خونی صورت شما را منقبض کرده و جریان خون به پوست‌تان را کاهش می‌دهد. برای ایجاد تعادل، بدن گردش خون‌تان را بالا می‌برد که این کار به روشن شدن بیشتر پوست صورت‌تان منجر می‌شود.
روشن‌سازی پوست صورت با یخ

روشن‌سازی پوست صورت با یخ

 • قدرت جذب محصولات پوستی را بالا می‌برد: این یک ترفند قدیمی است که باعث می‌شود پوست، تمام محصولاتی که استفاده می‌کنید را جذب خود کند. آیا عادت به استفاده از کرم شب یا هر سرم دیگری دارید؟ خوب است که قبل استفاده از این محصولات کمی یخ به صورت‌تان بمالید. یخ مویرگ‌های صورت‌ شما را منقبض کرده و به نوعی اثر کششی ایجاد می‌کند که قدرت جذب محصولات پوستی را بالا می‌برد. این هم یکی از فواید یخ برای پوست صورت است که کار شما را برای جذب هر محصول آرایشی و بهداشتی راحت می‌کند.
 • حلقه‌های تیره یا سیاه را از بین می‌برد: اگر کمی پوست دور چشم‌تان تیره شده و به دنبال راهی برای حل این مشکل می‌گردید، باید بگویم از جمله فواید یخ برای پوست صورت حفاظت خوب آن در برابر تیرگی دور چشم است. کاری که باید انجام دهید این است که کمی گلاب را جوشانده و با آب خیار مخلوط کنید. این مخلوط را در فریزر بگذارید تا یخ بزند. سپس از این میکس یخی برای مالیدن دور چشم‌تان استفاده کنید. انتظار نداشته باشید که این ترکیب یک شبه معجزه کند. برای نتیجه گرفتن باید صبور باشید و مدتی این عمل را تکرار کنید.
رفع سیاهی دور چشم با یخ

رفع سیاهی دور چشم با یخ

 • آکنه‌های روی صورت را محو می‌کند: اگر قبلا از کم کردن اثرات آکنه روی صورتتان ناامید شده‌اید، اجازه دهید این بار جادوی استفاده از یخ به کمک شما بیاید. زمانی که کمی یخ روی صورت خود می‌مالید، در واقع سطح تولید چربی پوست را به کم‌ترین میزان خود می‌رسانید که این کار سبب محو شدن آکنه‌ها می‌شود. به جز این، کاهش تورم و آسیب‌های ناشی از آکنه هم از فواید یخ برای پوست صورت به شمار می‌آید.
فواید یخ برای پوست صورت

فواید یخ برای پوست صورت

 • پف زیر چشم‌ها را ناپدید می‌کند: داشتن پف زیر چشم همیشه چهره ما را خسته نشان می‌دهد. اما خبر خوب این است که این تجمع زیاد مایعات زیر چشم با کمی یخ به راحتی قابل درمان است. روند درست این است که تکه‌های یخ را از قسمت داخلی چشم به سمت ابروها حرکت دهید. این کار از پف و ورم زیر چشم می‌کاهد.
فواید یخ در رفع پف چشم

فواید یخ در رفع پف چشم

 • منافذ پوست را می‌بندد: از آنجائی که صورت دارای منافذ بازی است که عرق و چربی طبیعی پس می‌دهد، مجبوریم که به طور مداوم آن‌ها را تمیز نگه داریم. زیرا اگر روی این منافذ گرد و خاک یا آلودگی بنشیند، تبدیل به جوشن و آکنه می‌شود. مالیدن یخ بعد از شست‌وشوی صورت منافذها را کوچک کرده و آلودگی‌ها را از سطح پوست می‌زداید. به این ترتیب صورتتان تمیز می‌ماند.

حتما بخوانید: یخ برای منافذ باز پوست

 • فاندیشن شما را بی‌نقض نشان می‌دهد: یکی از راه‌کارهای زیبایی که به خوبی فواید یخ برای پوست صورت را نشان داده و هیچوقت قدیمی نمی‌شود، مالیدن یخ روی صورت قبل از فاندیشین یا زیرسازی آرایشی می‌باشد که به رفع آسیب‌های صورت مانند جای آکنه، جوش و… کمک می‌کند. اگر این ترفند را به کار بگیرید، بدون شک آرایش شما بی‌نقص و بادوام خواهد شد.
 • چین و چروک صورت را کاهش می‌دهد: شما هیچوقت نمی‌توانید زمان را به عقب برگردانید و دوباره جوان شوید اما به جای آن می‌توانید علائم کهولت سن را کنترل کنید. فواید یخ برای پوست صورت تنها در کاهش چین و چروک و علائم پیری خلاصه نمی‌شود بلکه از ایجاد چین و چروک‌های جدید هم جلوگیری می‌کند.
 • لب‌ها را نرم می‌کند: لب‌های‌تان ترک خورده؟ کمی یخ روی آن‌ها بمالید تا سوزش و التهاب را کم کند. علاوه بر استفاده از فواید یخ برای پوست صورت و نرمی لب‌ها، نوشیدن آب زیاد برای باطراوت نگه داشتن پوست را فراموش نکنید.

حتما بخوانید: یخ برای چاقی صورت

یخ درمانی برای رفع ترک‌های لب

یخ درمانی برای رفع ترک‌های لب

 • در رفع حساسیت اثربخش است: اگرتجربه خارش و حساسیت دارید، به خوبی می‌دانید که تا چه حد این عارضه می‌تواند دردناک باشد. خوشبختانه با کمک فواید یخ برای پوست صورت، درمان حساسیت هم ممکن می‌شود. تکه‌های یخ را در یک پارچه نخی بپیچانید، سپس روی نقاط آسیب دیده بمالید. این کار التهاب و تحریکات پوستی را به خوبی تسکین می‌دهد.
 • آفتاب سوختگی را بهبود می‌دهد: یکی از فواید یخ برای پوست صورت، بهبود آفتاب سوختگی معجزه‌آسای آن است. بعد از مالیدن یخ روی ناحیه آفتاب سوخته شده، می‌توانید ببینید که التهاب و قرمزی پوست به طور چشم‌گیری کاهش می‌یابد.
 • پوست‌تان را بدون چربی نشان می‌دهد: داشتن یک پوست چرب علاوه بر آزار دهنده بودن، کاملا مضر است. از فواید یخ برای صورت این است که چربی اضافی صورت شما را با بستن منافذهای بازِ تولید کننده چربی کم می‌کند.
 • التهاب ناشی از اصلاح موهای صورت را کم می‌کند: برداشتن ابروها یکی از روتین‌های هفتگی ما خانم‌ها محسوب می‌شود که متاسفانه دردآور هم است. شاید شما هم با خودتان فکر کرده‌اید که آیا راه‌کاری وجود دارد که با استفاده از آن دیگر مجبور به تحمل درد اصلاح ابرو نباشید؟ بله! زمانی که کار برداشتن ابروها تمام شد، تکه یخی بردارید و آن را روی نقاطی که ملتهب شده، بمالید تا درد را با بی‌حسی ایجاد شده، از بین ببرد.
کاهش التهاب پوست با یخ بعد از اصلاح ابرو

کاهش التهاب پوست با یخ بعد از اصلاح ابرو

 • پوست‌تان را لایه‌برداری می‌کند: زمانی که صحبت از لایه‌برداری می‌شود، احتمالا روش‌های طبیعی و موثر زیادی به ذهن‌تان می‌رسد. اما آیا لایه‌برداری هم جزئی از فواید یخ برای پوست صورت محسوب می‌شود؟بله. پیشنهاد ما استفاده از تکه‌های شیر یخ زده است. اسید لاکتیک موجود در شیر برای لایه‌برداری کردن سلول‌های مرده پوست بسیار مفید است. به جز این خاصیت، تکه‌های یخی شیر در روشن‌سازی و درخشش پوست  هم کمک کننده می‌باشند.
شیر یخی مناسب لایه‌برداری پوست

شیر یخی مناسب لایه‌برداری پوست

 • برای میکاپ عالی است: زمانی برای آرایش ندارید و باید به سرعت از خانه خارج شوید؟در این گونه مواقع فواید یخ برای پوست صورت شما را نجات می‌دهد. فقط ۲ دقیقه زمان بگذارید و کمی یخ را به صورت‌تان بمالید. با این کار عملیات جوان‌سازی و لایه‌برداری را با هم انجام داده‌اید و پوست صورت‌تان را درخشان و زیبا کرده‌اید.
درخشش و روشنایی پوست صورت با یخ

درخشش و روشنایی پوست صورت با یخ

چگونه فواید درمان خانگی با یخ را چند برابر کنیم؟

ترکیب یخ با مواد طبیعی با خاصیت دارویی مفید مانند گیاهان، قطعا در بهتر شدن پوست صورت شما تاثیرگذار است. در ادامه به چند تا از پرخاصیت‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • چایی سبز یخ زده برای چشم‌های پف کرده و خسته : برای آماده کردن این میکس به ۲ تا ۳ کیسه چای سبز، آب و قالب یخ نیاز دارید. ابتدا تی‌بگ‌ها را درون آب گرم قرار دهید تا دم بکشند. سپس چای را درون قالب یخ بریزید و در فریزر قرار دهید. هرروز یک تکه یخ دور حلقه‌های سیاه یا پف‌های چشم‌تان بمالید. اجازه دهید که صورت‌تان خود به خود خشک شود و از شستن آن خودداری نمائید. چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است و یخ هم ضد تورم با ترکیب این دو با پف و تیرگی دور چشم خداحافظی کنید.
درمان خانگی با یخ چایی سبز برای خوابیدن پف چشم‌ها

درمان خانگی با یخ چایی سبز برای خوابیدن پف چشم‌ها

 • آلوئه‌ورا یخ زده برای تکسین پوست صورت پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب: عصاره آلوئه‌ورا را درون قالب یخ بریزید و در فریزر قرار دهید. بعد از اینکه احساس کردید دچار آفتاب سوختگی شدید یا به اندازه کافی در معرض آفتاب قرار گرفته‌اید، کمی آلوئه‌ورا یخ زده به صورت‌تان بمالید و اجازه دهید که خشک شود. صورتتان را در این بین نشوئید. آلوئه‌ورا و یخ هر دو خاصیت تسکین‌دهندگیِ التهاب‌های پوستی را دارند. از این‌رو، بعد از استفاده، آرام شدن پوست خود را احساس خواهید کرد.
درمان خانگی با یخ آلوئه‌ورا آفتاب سوختگی

درمان خانگی با یخ آلوئه‌ورا آفتاب سوختگی

 • تکه‌های خنک کننده با یخ و خیار: آنچه که برای آماده کردن این میکس نیاز دارید، آب لیمو با خیار است. ابتدا خیار را درون میکسر قرار دهید و بعد آب لیمو را به آن اضافه کنید. محتویات آماده شده را در قالب ریخته و درون فریزر بگذارید. زمانی که از یک روز کاری خسته‌کننده به خانه بازمی‌گردید، به سراغ تکه‌های یخ رفته و آن‌ها را به صورت خود بمالید تا خنک شوید. بعد استفاده، به هیچ وجه صورتتان را با حوله خشک نکنید. یخ و خیار به پوستتان طراوت بخشیده و لیمو صورت شما را روشن می‌کند.
درمان خانگی با یخ خیار و آب لیمو

درمان خانگی با یخ خیار و آب لیمو

 • گلبرگ گل رز یخی با خاصیت ضد باکتریایی: به آب، یک فنجان گلبرگ گل رز خشک شده و ۴ تا ۵ قطره روغن رزهیپ برای ساخت این میکس یخی نیاز دارید. تمام مواد ذکر شده را با هم مخلوط کنید، درون قالب ریخته و در فریزر قرار دهید. هر زمانی که احساس کردید نیاز به تسکین پوست خود دارید، چند تکه یخ گلبرگ گل رز به صورت‌تان بمالید. خوب است بدانید که گلبرگ گل رز دارای خاصیت ضد پیری و ضدباکتریایی نیز می‌باشد.
یخ درمانی با گلبرگ گل رز

یخ درمانی با گلبرگ گل رز

نکات مهمی که باید برای انجام یخ درمانی برای پوست صورت بدانیم

 • افراط نکنید: افراط در هیچ کاری خوب نیست. از مالید یخ برای چندین بار در روز به صورتتان خودداری کنید. سعی کنید یخ را به طور مستقیم روی صورت نمالید، بلکه همیشه از یک پارچه نخی مناسب استفاده کنید.
استفاده از پارچه مناسب برای یخ درمانی

استفاده از پارچه مناسب برای یخ درمانی

 • صورت‌تان را تمیز کنید: قبل از شروع هر گونه یخ درمانی، از تمیز و بدون آرایش بودن پوست صورت‌تان مطمئن شوید.
قبل از یخ درمانی از تمیزی پوست اطمینان حاصل کنید

قبل از یخ درمانی از تمیزی پوست اطمینان حاصل کنید

 • زمان بگیرید: آیا قرار است تکه‌های یخ را روی نقاط مشخصی از صورت‌تان بمالید؟ دقت کنید که یخ بیشتر از یک دقیقه با آن ناحیه در تماس نباشد. بنابراین به هنگام ماساژ زمان بگیرید.
 • مراقب چشم‌ها باشید: اگر قرار است یخ را دور چشم‌های خود بمالید، دقت کنید که یخ به درون چشم‌های‌تان نفوذ نکند.
مراقب چشم‌های‌تان باشید

مراقب چشم‌های‌تان باشید

 • حرکات دایره‌ای انجام دهید: یخ را همیشه به صورت حرکات دایره‌ای کوچک روی صورت ماساژ داده و بمالید.
ماساژ یخی صورت با حرکات دایره‌ای کوچک

ماساژ یخی صورت با حرکات دایره‌ای کوچک

 • در بهترین زمان یخ درمانی کنید: دقت کنید که روتین یخ درمانی شما نباید بیشتر از ۱۰ یا ۱۵ دقیقه طول بکشد. برای اینکه بهترین نتیجه را از یخ درمانی بگیرید، توصیه می‌کنیم روتین مورد نظر خود را در صبح یا عصر انجام دهید تا فواید یخ برای پوست صورت را چند برابر کنید.

شما کدام روتین یخ درمانی را می‌پسندید؟

فواید یخ برای پوست صورت قابل انکار نیست و درمان خانگی با یخ به طرز فوق‌العاده‌ای برای جوان‌سازی و زیبایی صورت موثر است؛ اما برای نتیجه گرفتن باید ثابت‌قدم باشید. در غیر اینصورت هیچ تاثیری روی صورت خود احساس نخواهید کرد. آیا تا به حال یخ درمانی کرده‌اید؟ روتین مورد علاقه شما چیست؟ می‌توانید نظرات خودتان را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

آیا یخ برای پوست صورت خوب است؟

مالیدن یخ روی پوست، جریان گردش خون شما را تقویت کرده و به نوعی صورت‌تان را روشن می‌کند و جلا می‌دهد.

چگونه می‌توان فواید یخ برای پوست صورت را چند برابر کنیم؟

ترکیب یخ با مواد طبیعی با خاصیت دارویی مفید مانند گیاهان، قطعا در بهتر شدن پوست صورت شما تاثیرگذار است. در ادامه به چند تا از پرخاصیت‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.

در یخ‌درمانی برای پوست صورت باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

افراط نکردن، تمیز کردن صورت قبل از یخ درمانی، زمان گرفتن، مراقبت از چشم‌ها، انجام حرکات دایره‌ای و انتخاب زمان درست برای یخ‌درمانی نکاتی هستند که فایده این درمان خانگی را چند برابر می کند.

یخ‌درمانی برای پوست صورت چه فوایدی دارد؟

یخ درمانی فواید بسیاری دارد از جمله: پوست را روشن می‌کند، قدرت جذب محصولات پوستی را افزایش می‌دهد، آکنه را حذف می‌کند، پف چشم‌ها را از بین می‌برد، منافذ پوست را می بنددچین و چروک‌ها را برطرف می‌کند و…

1 دیدگاه در “فواید یخ برای پوست صورت (استفاده از یخ درمانی برای جوانسازی و زیبایی پوست صورت)

 1. قدسیه رحمانی گفت:

  سلام
  امیداورم خوب باشید
  من یخ درمانی با خیار ره چند روز است انجام می‌دهم صبح ها اما بلا فاصله بعد از ۱۰ دقه انجام یخ درمانی همه صورتم سرخ می‌شود خارش پیدا میکنه میشه دلیل این را برایم بگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.