دانستنی های کرم پودر

آموزش کرم پودر زدن صورت (چگونه کرم پودر بزنیم و ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر)

آموزش کرم پودر زدن صورت

آموزش کرم پودر زدن صورت

همانطور که نقاشان برای خلق اثری هنری به بومی سفید و یک دست نیاز دارند؛ در دنیای آرایش هم برای خلق چهره‌ای بی‌نقص و خوش آب و رنگ به پوستی صاف و یکدست نیاز دارد. در اینجا است که نقش کرم پودر برای ما بسیار حائز اهمیت می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم انواع کرم پودرها را بشناسیم و درباره آموزش کرم پودر زدن صورت صحبت کنیم. پس با رادیومدا همراه باشید تا چگونه کرم پودر بزنیم و ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر را با شما درمیان بگذاریم.

حتما ببینید: کرم پودر براق کننده صورت

مراحل قبل از کرم پودر زدن

معرفی انواع کرم پودر

برای آموزش کرم‌ پودر زدن صورت ابتدا باید انواع کرم پودر را بشناسیم. کرم پودرها انواع مختلفی دارند که در اینجا به بررسی تعدادی از آن‌ها می‌پردازیم.

کرم پودر: این دسته از کرم پودرها بسیار مرطوب و غنی هستند و برای پوست‌های خشک مورد استفاده قرار می‌گیرند و از آنجایی که دارای بافتی سنگین هستند؛ باید به خوبی جذب پوست شوند؛ پس برای استفاده از آن‌ها از باید از اسفنج مرطوب کمک گرفت.

حتما ببینید: فواید کرم پودر برای صورت

چگونه کرم پودر بزنیم

چگونه کرم پودر بزنیم

فون مایع: از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع کرم پودر، می‌توان فون مایع را نام برد و دلیل آن هم استفاده راحت و ایجاد پوششی طبیعی روی پوست است. این نوع کرم پودر مناسب پوست‌های نرمال و خشک است، با این حال برای پوست‌های چرب هم می‌توان از نوع بدون چربی آن استفاده کرد. برای استفاده از این نوع کرم پودر ابتدا مقداری از آن را به صورت نقطه‌ای روی صورت بگذارید و سپس آن را با پد و یا انگشت خود روی صورت پخش کنید.

حتما ببینید: بهترین کرم پودر برای صورت جوش دار

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

کرم پودر فشرده یا پنکک: این نوع کرم پودر دارای پوشش بالایی است و به صورت دو نوع چرب (سوپرا) و خشک (آکوا) وجود دارد. برای زدن این نوع کرم پودر می‌توان از اسفنجی که معمولا روی پنکک قرار دارد، استفاده کرد.

حتما ببینید:  کرم پودر مناسب پوست گندمی

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

پن استیک: این نوع کرم پودر بافتی سنگین با پوشش دهی بالا دارد؛ لذا استفاده از آن برای پوشاندن انواع مشکلات پوستی همچون قرمزی پوست، لکه، جای زخم و جوش مناسب است.برای زدن این نوع کرم پودر کافیست مقداری از آن را روی محل مورد نظر گذاشته و سپس با اسفنج محو کنید.

حتما ببینید: کرم پودر mnd

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

ترفندهای انتخاب صحیح کرم پودر

با توجه به نوع پوستم از چه کرم پودری استفاده کنم؟

پس از آشنایی با انواع کرم پودر، مرحله دوم آموزش کرم پودر زدن به صورت آگاهی از انواع پوست برای انتخاب کرم پودر مناسب است.

کرم پودر مناسب پوست‌های خشک: این نوع پوست معمولا تیره رنگ و مایل به خاکستری است و به دلیل کمبود چربی، مات است و نور را به خوبی منعکس نمی‌کند. اگر پوست شما از نوع خشک است، پس از استحمام دچار کشیدگی و خارش پوست می‌شوید و پوست شما خیلی زود پوسته پوسته، تحریک و ملتهب می‌شود.‌

افراد دارای پوست خشک هیچگاه نباید از پنکک‌های خشک استفاده کنند؛ پس الویت شما باید استفاده از کرم پودر‌‌های مایع با پایه روغنی باشد. تمام کرم پودرهایی که حالت براقی دارند پوست خشک شما را بهتر و سرزنده‌تر نشان خواهند داد. بهتر است شما برای استفاده از کرم پودر، ابتدا پوست خود را با مرطوب کننده‌های مناسب مرطوب کنید و پس از اطمینان از جذب آن توسط پوست، یک لایه پن استیک یا فون مایع چرب (سوپرا) را به پوست خود بزنید و سپس از کرم پودر مایع استفاده نمایید.

کرم پودر مناسب پوست‌های چرب: اگر شما جزء این دسته افراد باشید؛ پس دارای پوستی براق و با منافذ باز متعدد هستید و پس از شست و شو، پوست شما به سرعت چرب می‌شود. توجه داشته باشید که هنگام خرید کرم پودر باید به لیبل آن دقت کنید. روی لیبل باید عبارت مات یا اویل فری نوشته شده باشد؛ زیرا در صورت استفاده از کرم پودرهای چرب، پوست شما براق‌تر از قبل نشان داده خواهد شد و همچنین دچار جوش‌ها و آکنه‌های پوستی خواهید شد. بهترین نوع کرم پودر برای افراد دارای پوست چرب، کرم پودر های مایع یا جامد با پایه آب و پنکک‌های خشک است. بهتر است قبل از استفاده از کرم پودر مایع، یک لایه از فون خشک (آکوا) روی پوستتان بزنید.

کرم پودر مناسب پوست‌های مختلط: این نوع پوست رایج‌ترین نوع پوست است. اگر جزء افراد دارای این نوع پوست باشید؛ در ناحیه T (چانه، پیشانی و بینی) خود دارای پوستی چرب هستید و بیشتر منافذ باز بزرگ پوست، آکنه‌ها و جوش‌های سر سیاه را نیز در همین ناحیه مشاهده می‌کنید. در سایر نواحی (گونه‌ها) پوست نرمال  یا خشک است. پس باید از دو نوع کرم پودر مخصوص پوست‌های چرب و پوست‌های خشک برای فصل‌های سرما و گرما استفاده نمایید. به طور کلی استفاده از کرم پودرهای مایع با پایه آبی به شما توصیه می‌شود.

کرم پودر مناسب پوست‌های نرمال: افراد دارای این نوع پوست، ایده‌آل‌ترین و سالم‌ترین نوع پوست را دارند و دلیل آن هم تعادل بین چربی و خشکی آن است. اگر جزء افراد خوش شانس این دسته هستید، می‌توانید از هر نوع کرم پودری استفاده کنید، اما استفاده از کرم پودرهای روغنی با پوشش بالاتر در زمستان، جهت محافظت از پوست در برابر باد و سرما و استفاده از کرم پودرهای سبک‌تر با پایه آبی در تابستان به شما توصیه می‌شود.

حتما ببینید:‌ کرم پودر Ottie

چگونه کرم پودر بزنیم

چگونه کرم پودر بزنیم

 پوشش کرم پودرها چگونه است؟

از آنجایی که هدف استفاده از کرم پودر، پوشاندن عیوب پوستی و یک‌دست کردن پوست است؛ لذا هنگام آموزش کرم پودر زدن به صورت باید به میزان پوشش آن توجه کرد. کرم پودرها بر اساس میزان پوشش می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

پوشش سبک: اگر می‌خواهید پوست شما ظاهری طبیعی داشته باشد، باید از کرم پودرهای با پوشش سبک، مانند مرطوب‌کننده‌های رنگی یا محصولات مایع استفاده کنید.

پوشش متوسط: استفاده از کرم پودرهایی با پوشش متوسط و یا ترکیب کرم و پودر، می‌تواند ظاهری طبیعی به پوستتان بدهد و با ایجاد پوششی متوسط، جوش‌ها و لکه‌های ناشی از افزایش سن را بپوشاند.

پوشش کامل: از کرم پودرهای با پوشش کامل برای پوشاندن جای زخم و یا تغییر رنگ پوست در آرایش‌های مجلسی استفاده می‌شود.

حتما ببینید: کرم پودر oil free

چگونه کرم پودر بزنیم

چگونه کرم پودر بزنیم

برای خرید کرم پودر به چه نکاتی توجه کنم؟

قبل از آموزش کرم پودر زدن صورت باید بدانیم قبل از خرید کرم پودر به چه نکاتی دقت کنیم. معمولا توصیه می شود که هنگام خرید کرم پودر مناسب، باید از تست آن روی پوست دست خودداری کنید. در عوض کرم پودر را روی ناحیه خط فک پایین و یا گردن امتحان و در نور طبیعی به آن نگاه کنید. کرم پودر مناسب هنگامی که به خط فک پایین زده می‌شود، باعث ایجاد تفاوت محسوسی بین رنگ صورت و رنگ گردن نمی‌شود. برای تشخیص راحت‌تر این موضوع می‌توان هنگام استفاده از کرم پودر به صورت، دهان را باز کرد تا ناحیه گردن بیشتر در معرض دید قرار بگیرد و خط فک از بین برود.توجه داشته باشید که کرم پودر مناسب در نور طبیعی نباید تفاوت چندانی با رنگ پوست شما داشته باشد و تشخیص این امر در نور فلورسنت، ممکن نخواهد بود.

حتما ببینید: کرم پودر paese

چگونه کرم پودر بزنیم

چگونه کرم پودر بزنیم

آموزش کرم پودر زدن به صورت

آموزش کرم پودر زدن صورت را در ۵ مرحله ساده و دو ترفند و فوت کوزه گری را ادامه می‌خوانیم:

  1. مرطوب کننده: ابتدا به پوست خود مرطوب کننده مناسب بزنید و مدتی صبر کنید تا کاملا جذب پوستتان شود.
  2. کانسیلر: کانسیلرها در واقع کرم پودرهای فشرده و رنگی هستند که قبل یا بعد از کرم پودر استفاده می‌شوند. از کانسیلر سبک و ۱ الی ۲ درجه روشن‌تر از پوستتان استفاده کنید. استفاده از کانسیلر بسیار روشن نه تنها موجب پوشش عیب‌های صورت نمی‌شود؛ بلکه باعث بیشتر نشان دادن لکه‌های تیره صورت می‌شود. کانسیلرهای زرد در مقایسه با رنگ بژ برای پوست‌های تیره مناسب‌تر هستند. برای پوشش عیوب صورت و حلقه‌های تیره دور چشم‌ها، مقداری کانسیلر بزنید و سپس با برس کوچک و نوک تیزی آن را روی صورت پخش کنید.
  3. کرم پودر: مقداری از کرم پودر را به صورت بزنید؛ اگر پوشش کم می‌خواهید، کرم پودر را با انگشت و اگر پوشش بیشتری می‌خواهید کرم پودر را با اسفنج یا پد پخش کنید. پخش کردن کرم پود را از وسط صورت شروع کرده و سپس در همه جای پوست آن را خوب محو کنید. بهتر است که از چند رنگ مختلف متناسب با رنگ پوست خود برای کرم پودر زدن به صورت، استفاده کنید. برای اینکار می‌توانید در مرکز صورتتان (روی گونه‌ها، وسط پیشانی و چانه) از رنگ روشن‌تری استفاده کنید. برای اینکار معمولا از اسفنج و یا برس کرم پودر استفاده کنید (در صورت استفاده از برس کرم پودر برای ایجاد سطحی یکدست و زیبا، برس را با حالت جارو کشیدن، حرکت دهید). برای جلوگیری از خاکستری نشان داده شدنِ پیشانی، گونه‌ها و چانه (نزدیک محل رویش مو تا زیر گونه‌ها و در امتداد چانه) می‌توانید از کرم پودرهای تیره‌تر و مناسب با رنگ پوستتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که هیچ خط و مرزی هنگام زدن کرم پودر روی صورت خود ایجاد نکنید.
  4. روشن‌کننده: برای ایجاد درخشندگی طبیعی پوست می‌توانید از پودرهای اکلیلی ملایم در زیر استخوان گونه استفاده کنید. توجه داشته باشید که از هایلایترها و روشن‌کننده‌های نقره‌ای استفاده نکنید؛ زیرا روشن‌کننده‌های متالیک جلوه طبیعی آرایش شما را از بین می‌برند. برای پوست‌های معمولی از روشن‌کننده‌های طلایی و مسی و برای پوست‌های تیره‌تر از روشن‌کننده‌های طلایی و برنزه استفاده کنید. همچنین می‌توانید اندکی روشن‌کننده به پیشانی و برجستگی چانه و بینی خود بزنید و بیش از پیش بدرخشید!
  5. فیکساتور: برای دوام بیشتر کرم پودر خود می‌توانید از پودرهای فیکساتور استفاده کنید.
  6. فوت کوزه‌گری ۱: بعد از کرم پودر زدن به صورت، با یک پارچه تمیز یا دستمال یا مقداری پنبه به آرامی و به صورت دورانی پودر های اضافه را از روی صورتتان حذف کنید تا با کرم پودر ماسیده بر روی صورت مواجه نشوید.
  7. فوت کوزه‌گری ۲: در صورت استفاده کرم پودر برای بدن، هیچ‌گاه از کرم پودرهای چرب استفاده نکنید؛ در عوض کرم پودرهای آکوا جایگزین مناسبی هستند.

حتما ببینید: کرم پودر orachi

کرم پودر با قیمت مناسب را از کجا بخرم؟

بعد از آموزش کرم پودر زدن صورت اگر به فکر تهیه کرم پودرهای معروف، با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما خرید از اپلیکیشن کمدا است. با اپلیکشن کمدا، خریدی مطمئن و باکیفیت، همراه با گارانتی خرید و تخفیف‌های ویژه را تجربه کنید. در ادامه چند نمونه از کرم پودرهای موجود در کمدا را مشاهده می‌کنید:

حتما ببینید: کرم پودر pretty

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

 

حتما ببینید: کرم پودر لورال

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

 

خرید کرم پودر از کمدا

خرید کرم پودر از کمدا

آیا آموزش کرم پودر زدن صورت برای شما مفید بود؟

تجربه شما از کرم پودر زدن صورت چیست؟ چه نکاتی را به آموزش کرم پودر زدن صورت اضافه کنیم؟‌ نظرات و تجربیات خود را با ما در قسمت کامنت به اشتراک بگذارید.

چند مدل کرم پودر داریم؟

کرم پودرها انواع مختلفی دارند که در اینجا به بررسی فون مایع، کرم پودر، کرم پودر فشرده یا پنکک و فن استیک پرداخته‌ایم.

 پوشش کرم پودرها چگونه است؟

هدف استفاده از کرم پودر، پوشاندن عیوب پوستی و یک‌دست کردن پوست است بنابراین باید هنگام استفاده از آن به میزان پوشش آن توجه کرد. کرم پودرها بر اساس میزان پوشش می‌توان به سه دسته پوشش سبک، کنوسط و کامل تقسیم کرد.

برای خرید کرم پودر به چه نکاتی توجه کنم؟

هنگام خرید کرم پودر به جای پوست دست باید روی ناحیه خط فک پایین و یا گردن و در نور طبیعی به آن را امتحان کنید و تفاوت محسوسی بین رنگ صورت و رنگ گردن احساس نکنید.

چگونه کرم پودر بزنیم؟

آموزش کرم پودر زدن در ۵ مرحله و فوت‌های کوزه‌گری را در این پست رادیومدا بخوانید.

کرم پودر با قیمت مناسب را از کجا بخرم؟

اگر به فکر تهیه کرم پودرهای معروف، با قیمت مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما خرید از اپلیکیشن کمدا است. با اپلیکشن کمدا، خریدی مطمئن و باکیفیت، همراه با گارانتی خرید و تخفیف‌های ویژه را تجربه کنید.

درباره فاطمه احمدی

خوشحالم که دهه سوم زندگیم رو با تجربه جدیدی مثل نوشتن شروع می‌کنم و همیشه دنبال یه جایی برای پیاده کردن خلاقیت می‌گردم. حیوون‌ها و نقاشی کردن رو دوست دارم و زیبایی رو تو تفاوت‌های رنگارنگ می‌بینم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.