دانستنی های خط چشم

خط چشم خلیجی (هر آنچه که باید درباره آرایش خلیجی و نحوه انجام آن بدانید)

خط چشم خلیجی

خط چشم خلیجی

در کشور‌های حاشیه خلیج فارس بسیار مرسوم است که از خطوط سیاه در اطراف چشم، ابروهای پهن و آرایش‌های پر‌رنگ استفاده می‌کنند. در این مناطق گاهی زنان صورت خود را با روبند می‌پوشانند و فقط چشمهایشان قابل دید است به همین علت برای زیباتر به نظر رسیدن چشم‌های خود از این سبک آرایش چشم استفاده می‌کنند. آرایش خلیجی، آرایشی غلیظ و پر رنگی است که غلظت آرایش در ناحیه چشم و ابرو متمرکز شده است و یکی از انواع آرایش عربی است. در آرایش خلیجی دست شما برای استفاده انواع مدل سایه چشم با رنگ‌های مختلف باز خواهد بود، اما چیزی که نشانگر آرایش عربی و خلیجی است، خط چشم‌هایی بلند و پهن و استفاده از سایه‌های براق خواهد بود. میکاپ چشم خلیجی جلوه متفاوتی به چشم‌ها می‌دهد و اگر شما تمایل دارید چشم‌هایتان زیبا‌تر و جذاب‌تر از همیشه به نظر برسد، بهتر است از این مدل برای میکاپ کردن چشم‌های خود استفاده کنید. در آرایش‌های خلیجی همیشه از خط چشم استفاده می‌شود و یکی از مهمترین وسایل آرایشی در این سبک میکاپ به شمار می‌رود. اگر به آرایش پر از جزئیات علاقه دارید، در این مطلب از رادیو مدا با موضوع خط چشم خلیجی و ترفندهای لازم برای افسون‌گر کردن چشمانتان از جمله خرید خط چشم مناسب این آرایش همراه ما باشید.

حتما ببینید:‌ خط چشم ضد اب

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

خط چشم خلیجی مناسب چه مدل چشمی است؟

اگر قصد دارید تا از این سبک آرایش استفاده کنید باید بدانید؛ آرایش به سبک عربی و خلیجی به دلیل استفاده چند لایه از سایه و خط چشم کار هر کسی نخواهد بود. این مدل آرایش بیشتر برای کسانی مناسب است که چشم‌هایی درشتی دارند. هرچه پشت پلک بلند‌تر باشد آرایش چشم‌ها نیز بهتر خواهد بود. برای کسانی که چشمان کوچکی دارند و به خط چشم خلیجی علاقمند هستند بهتر است از لنز روشن استفاده کنند. با این کار چشمان بزرگ‌تر جلوه خواهد کرد. در ادامه نمونه‌هایی از چشم‌هایی که به سبک خط چشم خلیجی آرایش شده‌اند را میبینیم:

حتما ببینید:‌ مداد چشم یورن

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

نکاتی برای داشتن میکاپ خلیجی زیبا

اصل کلی میکاپ خلیجی، استفاده‌ زیاد از سرمه، ریمل و خط چشم سیاه و پهن به منظور جذابیت بیشتر چشمان است. سایه‌هایی که استفاده می‌شوند، در نقطه شروع رنگ ملایم بوده اما معمولا در انتها رنگ‌هایی با تناژ خاکستری یا کبود است. در این سبک از آرایش باید حتما از مقدار زیادی ریمل استفاده کنید. ابروهایتان را نیز با مداد و سایه ابرو پر کنید. این حالت باعث طبیعی و اصیل‌تر شدن آرایش خط چشم خلیجی شما می‌شود. در انتها حتما رژ‌لبی ترجیحا هماهنگ با سایه چشم‌هایتان بزنید.

حتما ببینید: مداد چشم رنگی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش اعضای صورت در آرایش خلیجی

امروزه سبک‌های آرایشی مختلفی وجود دارد که برای داشتن یک میکاپ زیبا و خاص باید بدانید که کدامیک از این سبک‌ها مناسب چهره شما هستند. در نگاه اول با دیدن ظاهر میکاپ خلیجی ممکن است تصور کنید که نمی‌توانید در منزل این آرایش را انجام دهید، اما با یادگیری چند نکته ساده و کمی تمرین می‌توانید از پس این سبک آرایشی بربیایید.

حتما ببینید:‌ خط چشم سرمه ای

پوست صورت

یکی از نکات مهم برای داشتن یک آرایش حرفه‌ای زیرسازی صورت است. با توجه به این که قرار است یک آرایش سنگین برای مدت طولانی روی صورتتان باقی بماند یک زیرسازی مناسب می‌تواند از پاک شدن و یا ماسیدن مواد آرایشی روی صورتتان جلوگیری کند. اول از همه باید حلقه‌های سیاه زیر چشم را به خوبی بپوشانید. یک فونداسیون خوب و یا کانسیلر را به تمام سطح زیر چشم بزنید، سپس عیوب پوستتان را کاور کنید. با کانتورینگ بسته به نوع صورت، اجزای آن را متعادل کنید. در نهایت با یک کرم پودر پوستتان را یک‌دست نمایید. معمولا در آرایش خلیجی از کرم پودر برنزه استفاده می‌شود.

حتما ببینید: خط چشم سایه ای

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

 

چشم

چشمان دودی ویژگی اصلی آرایش خلیجی است. در این آرایش خط چشم‌های به سمت بالا و کاملا پهن مورد استقبال قرار می‌گیرد. برای سایه زدن باید ابتدا سه رنگ روشن، متوسط و تیره که با هم تناسب دارند انتخاب کنید. سطح روی پلک را تا زیر ابرو سایه روشن بزنید، سپس از رنگ متوسط تنها روی پلک و در نهایت در گوشه چشم و زیر پلک خود از رنگ تیره به کار ببرید. پس از سایه زدن نوبت به کشیدن خط چشم می‌رسد، خط چشم معروف گربه‌ای از ویژگی‌های این سبک است. خط چشم را از گوشه داخلی چشم خود نزدیک به مجرای اشک شروع کرده و تا گوشه خارجی چشم امتداد دهید. اگر می‌خواهید دیگران را با آرایش خود تحت تاثیر قرار دهید، نباید مژه‌هایتان را نا‌دیده بگیرید؛ آن‌ها را فر کنید و ریمل بزنید. برای نتیجه بهتر می‌توانید از دو بار ریمل زدن یا ریمل‌های حجم‌دهنده استفاده کنید.

حتما ببینید:‌ خط چشم پلک افتاده

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

ابرو

در این سبک ابروها حالت پهن دارند و به رنگ‌های غلیظ قهوه‌ای سوخته یا سیاه دیده می‌شوند. با استفاده از لوازم آرایشی ابرو مانند سایه ابرو، مداد ابرو، آکوا یا ماژیک ابرو شروع به کشیدن ابروهای خود کنید. اگر دوست دارید ابروهایتان حالت طبیعی خود را حفظ کند از سایه ابرو برای پر کردن آن‌ها استفاده کنید. با اکوا نیز می‌توانید ابروهای خود را به صورت هاشور طراحی کنید.

حتما ببینید:‌ خط چشم ژله ای میبلین

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

گونه

رژگونه باید ملایم و سطحی باشد. برای برجسته کردن گونه‌ با رژگونه از رنگ‌های مکمل سایه چشم استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ رژ گونه را متناسب با گرم یا سرد بودن رنگ سایه چشم انتخاب نمایید. برای مثال اگر از رنگ‌های گرم برای سایه چشم استفاده کرده‌اید، رژگونه با تناژ نارنجی انتخاب مناسبی است و برای سایه چشم سرد از رژگونه با تناژ صورتی استفاده کنید.

حتما ببینید: مداد چشم اکلیلی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

لب

تکیه اصلی این نوع آرایش بر روی چشم‌ها است ولی به این معنی نیست که لب‌های خود را نادیده بگیرید. در آرایش صورت خلیجی رنگ رژ لب هم خانواده با رنگ رژگونه است و متناسب با آن انتخاب می‌شود. با توجه به اینکه در آرایش خلیجی برروی چشم‌ها خیلی کار می شود، بهتر است برای لب‌ها از رژ لب های روشن مانند صورتی ملایم، گوشتی و غیره استفاده کنید تا به شکل  یک شاهزاده خانم عربی زیبا درآیید.

حتما ببینید:‌ مداد چشم کلینیک

آرایش خلیجی

آرایش خلیجی

 

خرید خط چشم با‌کیفیت برای ترسیم خط چشم خلیجی از کمدا

اگر شما هم از عللاقمندان دنیای مد و فشن هستید و با توجه به جذابیت‌های خط چشم خلیجی در این مقاله، ترغیب به خرید خط چشمی با کیفیت برای تجربه این سبک آرایشی شده‌اید؛ پیشنهاد ما به شما خرید از اپلیکیشن معتبر کمدا است. در فروشگاه‌های لوازم آرایشی انواع زیادی از خط چشم موجود است و ممکن است در انتخاب آن کمی سردرگم شوید. اپلیکیشن کمدا با داشتن آپشن‌های جذابی چون تخفیفات همیشگی و گارانتی پرداخت، تجربه یک خرید اینترنتی اما مطمئن و به صرفه را برای شما رقم خواهد زد. در کمدا شما تنها یک خریدار نیستید و می‌توانید با فروش کالاهای نو یا در حد نو خود نیز کسب درآمد کنید. در ادامه نمونه‌ای از خط چشم‌های ارائه شده در کمدا را مشاهده می‌کنید:

حتما ببینید:‌ خط چشم بن مژه

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

خرید خط چشم مناسب آرایش خلیجی از کمدا

آیا تا به حال خط چشم خلیجی را امتحان کرده‌اید؟

خط چشم خلیجی را در این سبک آرایش می‌پسندید؟ به نظر شما این سبک آرایشی مناسب چه مواقعی است؟ خرید خط چشم از کدام برند را برای ای نوغ خط چشم پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

خط چشم خلیجی مناسب چه مدل چشمی است؟

این مدل آرایش بیشتر برای کسانی مناسب است که چشم‌هایی درشتی دارند. هرچه پشت پلک بلند‌تر باشد آرایش چشم‌ها نیز بهتر خواهد بود. برای کسانی که چشمان کوچکی دارند و به خط چشم خلیجی علاقمند هستند بهتر است از لنز روشن استفاده کنند.

چطور آرایش خلیجی حرفه‌ای‌تری داشته باشیم؟

اصل کلی میکاپ خلیجی، استفاده‌ زیاد از سرمه، ریمل، خط چشم سیاه و پهن و ابروهای پررنگ و پُر است. سایه‌هایی که استفاده می‌شوند، در نقطه شروع رنگ ملایم بوده اما معمولا در انتها رنگ‌هایی با تناژ خاکستری یا کبود است.

از کجا خط چشم مناسب آرایش خلیجی را ارزان‌تر از بازار بخرم؟

اپلیکیشن کمدا با داشتن آپشن‌های جذابی چون تخفیفات همیشگی و گارانتی پرداخت، تجربه خرید خط چشم اینترنتی مطمئن و به صرفه را برای شما رقم خواهد زد.

درباره سحر قاسمی

توي سومين دَهه زندگي هستم. عاشق مُد، طبيعت و آدمای با معرفتم. دوست‌دارِ محيطِ زيستم و به نظرم زندگي مثلِ يك باغه، بايد خاکشُ زیر و رو كرد و بذر كاشت، ازش مراقبت کرد و مطمئن بود كه گُل خواهد داد. منم بَذرهای خودم رو تو نوشته‌هام می‌ذارم به اميد شكوفايی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.