مراقبت و زیبایی ناخن

صفر تا صد اصول کاشت ناخن به همراه مدل جدید دیزاین ناخن ۲۰۲۱

همه چیز درباره کاشت ناخن

همه چیز درباره کاشت ناخن

یک چیزهایی دست ما نیست! مثلا فرم ناخن‌ها که اتفاقا تاثیر قابل توجهی در زیبایی و آراستگی ظاهر شما دارد. حالا فکر کنید آنقدر خوش‌شانس نباشیم که ناخن‌هایمان در فرم و شکل و کیفیت دلخواهمان باشد! اما خوشبختانه پدیده‌ کاشت ناخن در سال‌های اخیر با شکل‌های متنوع و جذابی، عیب و ایرادهای ناخن‌هایمان را برطرف کرده است. اما این را از نظر نگذرانیم که حالا نه فقط برای برطرف کردن ایرادهای ناخن، بلکه برای زیبایی بیشتر و داشتن استایلی منحصر به فردتر به سراغ کاشت ناخن می‌روند. حالا اگر شما هم در روتین استایل‌تان جایی برای رسیدگی به ناخن‌هایتان دارید، می‌توانید با ما در این مقاله از رادیومدا همراه باشید تا به شما صفر تا صد کاور ناخن‌ و زیبایی دستانتان را بیاموزیم.

طراحی بیبی بومر

طراحی بیبی بومر

 

کاشت ناخن چیست؟

تمام کارهایی که شما برای زیبایی بیشتر و آراستگی خودتان انجام می‌دهید آرایش شما محسوب می‌شود و به همین ترتیب کاشت ناخن هم آرایشی مختص به دست و ناخن‌های شما است. همانطوری که مانیکور یکی از روش‌های آرایش ناخن شماست، کاشت موادی مصنوعی روی ناخن‌هایتان به منظور زیباتر به نظر رسیدن و افزایش میزان استحکام ناخن‌هایتان نیز آرایش ناخن شما محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید بدانید که عمل کاشت کردن ناخن دقیقا چیست، پاسخ ما به شما این است: موادی ژله‌ای بی‌رنگ (به رنگ ناخن طبیعی) که روی ناخن‌ها را با اندازه دلخواه شما می‌پوشاند و موجب استحکام بیشتر و زیبایی بیشتر ناخن‌هایتان می‌شود. حالا شما می‌توانید با خیال راحت هر طرح و رنگی که دلتان می‌خواهد را با انواع لاک و ژل، روی ناخن‌هایتان اجرا کنید.

حتما ببینید: بهترین پودر لاک ناخن

کاشت با ژل نچرال

کاشت با ژل نچرال

 

اصول و نکات مهم کاشت ناخن

هر کار و تخصصی متر و معیار و استانداردهای خاص خودش را دارد و برای این که کارتان درست و بدون اشکال باشد باید در چهارچوب این استانداردها عمل کنید. کاشت ناخن هم اصولی دارد. برای اینکه شما به عنوان یک متخصص آن را درست و درجه یک انجام دهید، یا به عنوان یک مشتری و مخاطب این کار دچار عوارض ناخوشایندی روی ناخن‌هایتان نشوید، بهتر است از توجه و رعایت این اصول غافل نشوید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر یک متخصص تازه کار در این حوزه هستید، یا یک مخاطب علاقمند به رسیدگی به ناخن‌هایتان حتما در ادامه این مقاله اصول کاشت تخصصی و درست ناخن را مطالعه کنید زیرا ما برای شما نکاتی را آماده کرده‌ایم که به سلامت ناخن شما و کیفیت کارتان کمک خواهد کرد.

از سلامت ناخن‌هایتان مطمئن شوید!

اگر قصد انجام کاشت ناخن را دارید، حتما پیش از اقدام نگاه دقیقی به وضعیت سلامت ناخن‌هایتان بیاندازید و مطمئن شوید ناخن‌هایتان آسیب‌های جدی مانند قارچ ناخن، ریش ریش شدن و نازک شدن ندارند. زیرا وجود این ضعف‌ها در کیفیت ناخن‌تان کاشت را دچار مشکل خواهد کرد و برایتان دردسرهای بزرگی به وجود خواهد آمورد.

ضد قارچ ناخن را فراموش نکنید!

اگر قبلا کار کاشت ناخن را انجام داده باشید حتما می‌دانید که یکی از مهم‌ترین مراحلی که باید آن را انجام دهید استفاده از محلول ضد قارچ برای زیر مواد کاشت است. این محلول از سلامت ناخن‌تان مراقبت می‌کند و نمی‌گذارد در صورت حساس بودن ناخن‌تان هیچگونه قارچ یا حساسیتی برایتان پیش بیاید.

سوهان کشی‌های عمیق قدغن!

احتمالا اگر تجربه کاشت روی ناخن‌هایتان داشته باشید می‌دانید که سوهان کشی‌ بیشتر روی ناخن‌ها ظاهر نهایی کار شما را ظریف‌تر و زیباتر به نظر می‌رساند. به همین دلیل احتمالا هم متخصص ناخن و هم مشتری تمایل به سوهان کشی بیشتر روی ناخن‌ها دارند. اما این را هم فراموش نکنید که زیبایی لحظه‌ای را نباید فدای سلامتتان کنید. پس به شما توصیه می‌کنیم نگذارید سوهان کشیدن ناخن‌هایتان عمق و اندازه مجاز و استاندارد را رد کند.

به ناخن‌هایتان استراحت دهید!

درست است که معمولا افرادی که کاشت ناخن را تجربه می‌کنند به نوعی به این آرایش دست عادت می‌کنند و برایشان سخت است که دوباره به ناخن‌های طبیعی‌شان برگردند. اما ما پیشنهاد می‌کنیم که شما این سختی را به جان بخرید و بگذارید ناخن‌هایتان کمی از زیر ژل مصنوعی ناخن بیرون بیایند و نفسی تازه کنند. دوباره هوا و اکسیژن کافی دریافت کنند، نور مستقیم آفتاب را جذب کنند و به طور طبیعی رشد و زندگی کنند. پس سعی کنید پس از چند دوره استفاده از ژل برای کاور ناخن‌هایتان به خودتان استراحت دهید و تا کاشت دوباره کمی وقفه بیاندازید.

حتما ببینید: بهترین مواد و لوازم کاشت ناخن­

دیزاین طبیعی ناخن

دیزاین طبیعی ناخن

عوارض کاشت ناخن

وقتی موضوع صحبت درباره عوارض کاشت ناخن باشد، احتمالا شما از داشتن عوارض این کار خیلی هم متعجب نخواهید شد. زیرا همانطور که می‌دانید تمام کارهایی که با آنها به صورت مصنوعی قصد تقویت یا زیباتر شدن داریم، در کنار فوایدشان عوارض و مضراتی هم خواهند داشت. مثلا حتی داروهایی که ما به دلایل مختلف از آنها استفاده می‌کنیم هم این عوارض را برای ما خواهند داشت. پس توجه شما را به چند مورد از عوارض جدی کاشت ناخن در ادامه این متن جلب می‌کنیم.

 • ضعیف شدن ناخن‌ها و مستعد شدن ناخن برای ابتلا به بیماری‌های پوستی مربوط به ناخن
 • تغییر رنگ ناخن‌ها
 • حساسیت و التهاب پوست اطراف ناخن
 • ترک خوردن ناخن، ریش ریش شدن ناخن و لایه لایه شدن ناخن‌ها
 • از بین رفتن بافت سالم ناخن و ساییده شدن سطح نرمال ناخن‌ها

موارد نام برده شده در بالا عوارض احتمالی استفاده و تمدید مداوم کاشت ناخن بودند و ممکن است نسبت به کیفیت ناخن‌های شما و وضعیت سلامتشان، شما دچار این موارد شوید یا نه.

عوارض کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن

کاشت ناخن چقدر زمان میبرد؟

افراد معمولا پیش از اقدام به انجام کاری سعی می‌کنند تمام جوانب امر را بررسی کنند و در نظر داشته باشند. مثلا اگر شما می‌خواهید لاک ژل با پودر کاشت یا مثلا مانیکور نچرال روی ناخن‌هایتان انجام دهید، حتما به هزینه، عوارض، فواید و زمانی که این کار نیاز دارد توجه خواهید کرد. یکی از سوالاتی که خانم‌ها پیش از کاشت ناخن برایشان پیش می‌آید این است که این کار چقدر زمان میبرد؟ اگر بخواهیم پاسخی صاف و پوست کَنده به شما دهیم این است که کاشت مواد ژلاتینی روی ناخن‌هایتان چیزی حدود ۳ ساعت زمان از شما می‌برد. می‌پرسید چرا؟ برای درک بیشتر جزئیات این زمان به مواد زیر توجه کنید:

 • زمان مانیکور ناخن‌ها (تمیز کردن و یکدست کردن ناخن و آماده سازی برای کاشت)
 • زمان سوهان کشی و مرتب سازی اندازه و قد ناخن‌ها
 • زمان کاشت مواد ژلاتینی ناخن روی ناخن‌ها
 • زمان سوهان کشی ژل کاشت ناخن و یکدست سازی دوباره ژل روی ناخن‌ها
 • زمان دو لایه لاک زدن روی ژل ناخن
 • زمان زدن تاپ شاین روی لاک ژلیش یا لاک ساده ناخن‌ها
زمان دیزاین ناخن

زمان دیزاین ناخن

چند مدل ترند دیزاین ناخن ۲۰۲۱

 • لاک ژل کروم یکی از ترندهای محبوب طراحی ناخن ۲۰۲۱ است که در سال ۲۰۲۰ نیز ردی از آغاز این ترند دیده میشد. هر کاوری که روی ناخن‌تان انجام می‌دهید را می‌توانید با ژل کروم تبدیل به المانی ویژه در استایل‌تان کنید.
طراحی با ژل کروم

طراحی با ژل کروم

 • کاشت ژل هلویی یکی از نچرال‌ترین و شیک‌ترین انواع کاشت و طراحی ناخن است که هم در استایل روزانه‌تان و هم در مناسبت‌های خاص می‌تواند به استایل شما حال و هوایی شیک و مدرن ببخشد.
کاشت با ژل هلویی

کاشت با ژل هلویی

 • لاک ژل سفید هیچوقت از سکوی ترندهای ناخن پایین نخواهد آمد. زیرا رنگ سفید همیشه چیزی برای اضافه کردن به استایل شما دارد. چه کاشت شما با لاک سفید ساده همراه باشد و چه با طراحی حرفه‌ای ناخن، رنگ و طرح خاصی را داشته باشد، در هر صورت توجه چشم‌ها را به سوی خود جلب خواهد کرد.
دیزاین لاک سفید

دیزاین لاک سفید

حتما ببینید: بهترین ناخن مصنوعی

خرید لوازم کاشت ناخن با تخفیف‌های ۵۰% کمدایی

خرید ابزار حرفه‌ای برای آرایش تخصصی ناخن‌ها هزینه قابل توجهی را از شما خواهد گرفت. اما اگر شما دلتان می‌خواهد خریدی را با تخفیف‌های ۵۰% از یک پلتفرم امن و آسان برای خرید تجربه کنید، می‌توانید اپلیکیشن کمدا را انتخاب کنید. کافی‌ست آیتم مورد نظرتان را در این اپلیکیشن جستجو کنید تا نمونه‌های زیادی از برندهای مختلفَ ابزار کاشت ناخن را در کمدا با قیمت‌هایی ارزان‌تر از بازار پیدا کنید و با خریدی پر از تخفیف و شرایط ویژه، مابقی پول را در جیب‌تان نگه دارید.

خرید ناخن مصنوعی از کمدا

خرید ناخن مصنوعی از کمدا

خرید ابزار کاور ناخن از کمدا

خرید ابزار کاور ناخن از کمدا

خرید سوهان ناخن از کمدا

خرید سوهان ناخن از کمدا

شما چه اطلاعات دیگری از کاشت ناخن میخواهید بدانید؟

ما در این مقاله هر آنچه برای آگاهی بیشتر شما از رسیدگی به وسیله تکنیک کاشت ناخن را  لازم بود، گفتیم و سعی کردیم به سوالات شما در این باره پاسخ دهیم. نظرات خود را در این باره با ما درمیان بگذارید.

درباره مینا تیزروی

من مینام، 6 سال روانشناسی خوندم و حالا می‌نویسم. یعنی بیشتر از قبل می‌نویسم، حتی بیشتر از وقتایی که کلاس قصه می‌رفتم. نوشتن واسه من یه دنیاست، یه دنیا که توش اجازه دارم تموم عواطف ساده و پیچیده انسانی رو جسورانه و مختص به خودم زندگی کنم.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.