زیبایی و مراقبت های مو

درمان سوختگی مو با سشوار (بازسازی موهای سوخته از حرارت با ماسک‌های خانگی)

درمان سوختگی مو با سشوار

درمان سوختگی مو با سشوار

چه قدر به این جمله معروف اعتقاد دارید که بخش اعظم زیبایی انسان به موهای او است؟ امروزه استفاده از وسایل حرارتی مو بسیار رایج شده است. استفاده از سشوار در صورتی که دمای سشوار به حدی باشد که باعث تبخیر آب ساقه مو و آسیب به سلول‌های سازنده آن نشود، ایرادی ندارد. اما اگر این دما زیاد باشد، می‌تواند باعث آسیب و تخریب پوست کف سر، ریشه مو و باقی گذاشتن موهایی سوخته با انتهای چند شاخه شود. با این وجود سشوار کشیدن یکی از روش‌های محبوب برای آرایش مو است و اگر در سشوار کشیدن نکاتی را رعایت کنید، موها صدمه نمی‌بینند. اما اگر با استفاده نادرست و مکرر از سشوار مو‌های خود را سوزانده‌اید، باید بدانید بلایی كه بر سر موهای شما آمده می‌تواند با یك دوره طولانی تقویت و رسيدگي درمان شود و ديگر قرار نیست با موهای وز سر كنید. با استفاده درست از سشوار که در این مقاله از رادیومدا بیان می‌کنیم و با به کارگیری مداوم ماسک‌ها و راه حل‌هایی که در ادامه گرد آورده‌ایم؛ به شما برای بازسازی موهای سوخته از حرارت کمک خواهیم کرد. پس برای درمان سوختگی مو با سشوار و آشنایی با بهترین گزینه‌ها برای خرید ماسک تقویت کننده مو با ما همراه باشید.

حتما ببینید:‌ چگونه موهای خود را جو گندمی کنیم

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

نکات مهم در سشوار کشیدن مو

  • قبل از استفاده از سشوار ابتدا موها را با حوله خشک کنید.
  • مجددا با همان حوله، نم مو را از ریشه به سمت پایین بگیرید و اجازه دهید موها چند دقیقه‌ای لای حوله پیچیده بماند تا رطوبت آن گرفته شود. هر چه مو هنگام خشک کردن با سشوار نم بیشتری داشته باشد، احتمال صدمه دیدن آن نیز بیشتر است؛ به همین دلیل قبل از کار با آن مو را تا جای ممکن خشک کنید.
  • هرگز روی موی نم‌دار اتوی مو یا سشوار داغ نگیرید؛ زیرا باعث صدمه دیدن آن می‌شود.
  • بهتر است قبل از خشک شدن کامل مو، سشوار کشیدن را متوقف کنید چون موها به مقداری رطوبت نیاز دارد.
  • نزدیک بردن بیش از حد سشوار و چسباندن آن به مو برای حالت دادن بیشتر اشتباه است. سشوار باید بیست سانت از مو فاصله داشته باشد. دقت داشته باشید هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب جای سشوار عوض شود.
  • برای پیشگیری از سوختگی موهای آسیب‌دیده، آن‌ها را تقویت کنید.
  • هراز گاهی نیز نوک موهایتان را کوتاه کنید.

حتما ببینید: ماسک مو برای موهای خشک

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت با انواع ماسک خانگی

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از موز

موز حاوی پتاسیم است و برای ترمیم موهای سوخته و خشک توصیه می‌شود. یک عدد موز را خوب له و یک قاشق روغن بادام را به آن اضافه کنید و مخلوط به دست آمده را روی موها ماساژ دهید. پس از ۲۰ دقیقه، ۱ عدد تخم مرغ را با ۱ قاشق عسل و ۲ قاشق روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی موهایی ماساژ داده شده با موز قرار دهید. موها را بپوشانیده و پس از نیم ساعت آبکشی کنید. در آخر، از نرم‌کننده استفاده و سپس موها را با آب ولرم بشویید.

حتما ببینید:‌ درمان موی سوخته از دکلره

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از موز و ماست

ترکیب ماست و موز سلامت موهایتان را به شما باز می‌گرداند. یک عدد موز را خوب له کنید و نصف لیوان ماست را همراه با ۱ قاشق عسل و روغن زیتون به موز اضافه کنید. ترکیب را روی موها قرار دهید و بعد از نیم ساعت موها را با شامپو و آب گرم بشویید. برای سلامت مو، یک بار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

حتما ببینید: روشن کردن مو با مواد طبیعی

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از سرکه سیب و عسل

عسل یکی از بهترین مواد طبیعی برای نرم‌کنندگی و مراقبت از موهای شما به حساب می‌آید. برای درست کردن این ماسک مو، نصف پیمانه عسل را با ۱۰ قاشق سرکه سیب ترکیب کرده و قبل از رفتن به حمام، از ماسک روی موها استفاده و خوب سرتان را ماساژ دهید. بعد از ۲۰ دقیقه موها را با آب گرم آبکشی کنید.

حتما ببینید: درمان موخوره بدون کوتاهی

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از روغن بادام تلخ

روغن بادام تلخ موهای آسیب‌دیده را نرم و درخشان و به حفظ رطوبت تارهای مو کمک می‌کند. بعد از این که از حمام بیرون آمدید و موهایتان را خشک کردید، کمی روغن بادام تلخ را کف دستتان بریزید و سپس روی موهای خود بکشید. لازم نیست موها را در روغن غرق کنید، همین که لایه کمی روغن روی موها قرار گیرد، برای حفظ سلامت مو کافی است.

حتما ببینید: رنگ کردن مو با زردچوبه

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از ترکیب شامپو با تخم مرغ

تنها ماده‌ای که پروتئین را به صورت مستقیم به موهای شما منتقل می‌کند تخم مرغ است. این راه‌ حل ساده و ارزان‌ قیمت، بهترین روش برای درمان موهای سوخته از رنگ و سشوار است. برای این کار هفته‌ای یک بار شامپوی خود را با تخم‌مرغ ترکیب کنید، موها را ماساژ دهید و بعد از ۵ دقیقه بشویید.

حتما ببینید: درمان زبری موی رنگ شده

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از سرکه سیب و روغن زیتون

همه ما می‌دانیم که روغن زیتون و سرکه سیب هر کدام چه خواص بی‌اندازه‌ مفیدی در ترمیم و رشد ساختمان مو دارند؛ بنابراین برای استفاده از این ماسک معطل نکنید. ۱ قاشق سرکه سیب را با ۲ قاشق روغن زیتون و ۳ عدد سفیده تخم‌مرغ مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را به مدت ۳۰ دقیقه روی موها بگذارید. سر خود را با کلاه مخصوص رنگ بپوشانید تا ترکیبات ماسک بهتر به خورد موها برود. سپس موی خود را بشویید.

حتما ببینید: بهترین مارک ماسک مو برای موهای دکلره شده

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

درمان سوختگی مو با سشوار با استفاده از روغن زیتون و عسل

برای نرم و درخشان کردن موهای آسیب‌دیده می‌توانید از ماسک روغن زیتون و عسل استفاده کنید. نصف پیمانه عسل را همراه با نصف پیمانه روغن زیتون ترکیب کنید. آن را کمی روی بخار کتری گرم کنید تا کاملا یکدست شود. ماسک را روی موها بزنید و بعد از نیم ساعت با شامپو و آب ولرم موها را بشویید.

حتما ببینید:‌ روشن کردن مو با آبلیمو

بازسازی موهای سوخته از حرارت

بازسازی موهای سوخته از حرارت

رادیومدا خرید ماسک تقویت کننده مو را از کجا توصیه می‌کند؟

با پیش گرفتن سبک درست زندگی و به دور ریختن عادات غلطی چون سشوار کشیدن بیش از حد موها، می‌توانید سلامت را به موهای خود هدیه دهید. اگر می‌خواهید به صورت روتین از سشوار برای آراستن موها استفاده کنید، رعایت نکات مربوط به سشوار کشیدن صحیح در این مقاله، در کنار استفاده از ماسک‌های مغذی، زیبایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. متاسفانه محصولات بی کیفیت مراقبت از مو، می‌توانند بر سلامت مو تاثیر بگذارند؛ به همین منظور بهتر است از محصولات آرایشی و بهداشتی معتبر و تائید شده در راستای تقویت مو خود استفاده کنید. برای تهیه محصولات مرتبط با تقویت و رشد مو، پیشنهاد ما به شما خرید از اپلیکیشن معتبر کمدا است. شما می‌توانید انواع محصولات با‌کیفیت را در اپلیکیشن کمدا پیدا و خریداری کنید. در کمدا شما می‌توانید تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی را به راحتی، از هر جا که هستید سفارش دهید و هزینه را از طریق درگاهی امن پرداخت کنید و در زمان کوتاهی تحویل بگیرید. در ادامه نمونه‌هایی از محصولات تقویتی مو موجود در کمدا را مشاهده می‌نمایید:

حتما ببینید: علت رنگ نگرفتن مو

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

خرید ماسک تقویت کننده مو از کمدا

پیشنهاد شما برای درمان سوختگی مو با سشوار چیست؟

آیا از سشوار زیاد استفاده می‌نمایید؟ راه حل شما برای درمان سوختگی مو با سشوار چیست؟ نظرات خود را درباره خرید ماسک تقویت کننده مو با ما در میان بگذارید.

نحوه سشوار کشیدن صحیح چیست؟

قبل از استفاده از سشوار حتما باید موها خشک باشند. نزدیک بردن بیش از حد سشوار و چسباندن آن به مو برای حالت دادن بیشتر اشتباه است. سشوار باید ۲۰ سانت از مو فاصله داشته باشد، هر دسته مو بیش از چند ثانیه در معرض باد گرم قرار نگیرد و مرتب جای سشوار عوض شود.

چگونه با موز موهای سوخته از حرارت را درمان کنیم؟

۱ عدد موز را خوب له و یک قاشق روغن بادام را به آن اضافه کنید و مخلوط به دست آمده را روی موها ماساژ دهید. پس از ۲۰ دقیقه، ۱ عدد تخم مرغ را با ۱ قاشق عسل و ۲ قاشق روغن زیتون ترکیب کنید و آن را روی موهایی ماساژ داده شده با موز قرار دهید. موها را پس از نیم ساعت آبکشی کنید.

راه ارزان قیمت برای ترمیم موهای سوخته از سشوار چیست؟

تنها ماده‌ای که پروتئین را به صورت مستقیم به موهای شما منتقل می‌کند تخم مرغ است. برای این کار هفته‌ای یک بار شامپوی خود را با تخم‌مرغ ترکیب کنید، موها را ماساژ دهید و بعد از ۵ دقیقه بشویید.

رادیومدا خرید ماسک تقویت کننده مو را از کجا توصیه می‌کند؟

شما می‌توانید انواع محصولات با‌کیفیت را در اپلیکیشن کمدا پیدا و خریداری کنید. در کمدا شما می‌توانید تمامی محصولات آرایشی و بهداشتی را به راحتی، از هر جا که هستید سفارش دهید و هزینه را از طریق درگاهی امن پرداخت کنید و در زمان کوتاهی تحویل بگیرید.

درباره سحر قاسمی

توي سومين دَهه زندگي هستم. عاشق مُد، طبيعت و آدمای با معرفتم. دوست‌دارِ محيطِ زيستم و به نظرم زندگي مثلِ يك باغه، بايد خاکشُ زیر و رو كرد و بذر كاشت، ازش مراقبت کرد و مطمئن بود كه گُل خواهد داد. منم بَذرهای خودم رو تو نوشته‌هام می‌ذارم به اميد شكوفايی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.