دانستنی های ضد آفتاب

تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت (آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است)

تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت

تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت

آفتاب یکی از حیاتی‌ترین اجزای طبیعت است که بدون آن زندگی روی کره زمین غیرممکن خواهد بود. اما آیا می‌توان گفت که آفتاب همیشه برای ما مفید است؟ پاسخ خیر است. نور خورشید با وجود تمام محبتی که به طبیعت می‌کند، می‌تواند گاهی برای ما انسان‌ها بسیار زیان‌بار باشد. اشعه‌های مضر نور خورشید، می‌توانند احتمال جهش ژنتیکی درون سلول‌های پوست ما را بالا ببرند و در نتیجه سرطان پوست را سبب شوند. یکی از مهم‌ترین راه‌های مقابله با این اثرات مخرب، استفاده از ضد آفتاب است. با استفاده از ضد آفتاب و پوشیدن لباس‌هایی آستین بلند و پوشیده، می‌توان تا حد بسیار زیادی این اثرات مخرب را خنثی کرد. در بین انواع پوست، پوست جوش‌دار نسبت به سایرین حساس‌تر و ملتهب‌تر است و به مراقبت‌های بیش‌تری نیاز دارد. البته ممکن است این سوال پیش بیاید که علی‌رغم تمام خواصی ضد آفتاب برای پوست دارد؛ آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است یا خیر؟ یا تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت چگونه خواهد بود؟ آیا این عقیده درست است که استفاده از ضد آفتاب روی پوست چرب و جوش‌دار، می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند؟ با رادیومدا همراه باشید تا قبل از خرید کرم ضد آفتاب بیش‌تر درباره تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت بدانید.

حتما ببینید:‌ بهترین spf برای ضد آفتاب

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است یا مضر؟

آفتابی که  به سطح زمین می‌تابد، از چندین نوع اشعه تشکیل شده که مهم‌ترین و تاثیرگذارترین آن‌ها بر پوست، اشعه ماوراء بنفش (UV)  است. اشعه ماوراء بنفش نیز خود به دو قسمت ماوراء بنفش نوع A (UVA) و ماوراء بنفش نوع B (UVB) تقسیم می‌شود. اشعه UVB می‌تواند موجب قرمزی و آفتاب‌سوختگی شود، در حالی که اشعه UVA می‌تواند موجب ایجاد چین و چروک زودرس برای پوست شود. با دانستن این اطلاعات، مشخص می‌شود که آفتاب می‌تواند برای هر نوع پوستی مضر باشد و انواع پوست، تفاوت چندانی در نتایج مخرب آن، ایجاد نخواهند کرد. بنابراین ضد آفتاب باید تبدیل به جزئی جدانشدنی از روتین مراقبتی همه، در هر فصل سال شود. از آن جایی که اغلب پوست‌های جوشدار از نوع چرب هستند، می‌توانیم تاثیر آفتاب بر آن‌ها را این گونه بررسی کنیم.

  • در ابتدا باید بدانید که آفتاب می‌تواند موجب حساسیت بیش‌تر پوست‌های جوش‌دار شود و جای زخم و جوش‌های صورت را وخیم‌تر و تیره‌تر کند.
  • آفتاب می‌تواند موجب خشکی پوست و از بین رفتن سلول‌های پوستی شود. این سلول‌های مرده نیز می‌توانند با مسدود کردن منافذ پوست، جوش‌های پوستی را بیش‌تر کنند.
  • از طرفی خشکی پوست، بر اثر آفتاب می‌تواند موجب ترشح بیشتر چربی برای جبران چربی از دست رفته در پوست‌های چرب شود. همین امر می‌تواند جوش‌های صورت را تشدید کند.

حتما ببینید: ضد آفتاب آبرسان

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

ضد آفتاب مناسب برای پوست‌های چرب و جوش‌دار

با استفاده از این اطلاعات مشخص شد تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت می‌تواند بسیار مثبت باشد. اما چرا بسیاری از افراد صاحب پوست چرب، پس از استفاده از ضد آفتاب، شاهد جوش‌های بیش‌‌تری هستند؟ پاسخ این است که این افراد احتمالا در انتخاب ضد آفتاب خود اشتباه می‌کنند. همان طور که از تاثیر انتخاب و استفاده از کرم‌پودرها و سایر محصولات آرایشی روی پوست چرب، اطلاع دارید و سعی می‌کنید تا نوع مناسب پوست خود را انتخاب کنید؛ باید در خرید ضد آفتاب نیز دقت کنید. تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت تنها زمانی مثبت خواهد بود که از ضد آفتاب مخصوص پوست‌های چرب و جوش‌دار استفاده کنید. برای خرید این ضد آفتاب‌ها، می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید.

  • از آن جایی که پوست شما چرب است، پس نیازی به چربی بیش‌تر نخواهید داشت. بنابراین حتما دقت کنید که ضد آفتاب شما oil-free باشد. این نوع ضد آفتاب‌ها معمولا کمتر از ۲۰% چربی دارند یا اصلا مواد چرب در آن‌ها به کار نرفته است.
  • از آن جایی که اغلب اوقات پوست چرب مساوی است با پوست جوش‌دار، پس سعی کنید از ضد آفتاب‌های ضد جوش یا Non-comedogenic استفاده کنید. این ضد آفتاب‌ها موجب مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش نمی‌شوند.
  • همان طور که گفتیم پوست‌های جوش‌دار، حساس‌تر از سایر انواع پوست هستند. بنابراین سعی کنید از ضد آفتاب‌های کم‌کننده حساسیت و بدون الکل یا Hypoallergenic استفاده کنید.
  • سعی کنید از ضد آفتاب‌های سبکی مانند انواع اسپری، ژلی یا فلوئیدی به جای کرم‌ها یا استیک‌ها استفاده کنید. به کلمه water base روی محصولات نیز توجه کنید. این محصولات (چه ضد آفتاب و چه محصولات آرایشی) که بر پایه آب تولید شده‌اند، معمولا برای پوست‌های چرب و جوش‌دار بسیار مناسب هستند.

حتما ببینید:‌ بهترین ضد آفتاب روشن کننده پوست

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

افراد دارای پوست چرب و جوش‌دار چگونه باید از ضد آفتاب استفاده کنند؟

برای این که از تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت خود سود ببرید، نیاز است که طرز استفاده صحیح از آن را نیز بدانید. برای این کار ابتدا صورتتان را با یک شوینده ملایم و مناسب پوست خود، بشویید. سپس از ضد آفتاب استفاده کنید. توجه داشته باشید که حتی بهترین ضد آفتاب‌ها از بهترین برندها نیز پس از ۳ تا ۴ ساعت تاثیر محافظت‌کننده خود را از دست می‌دهند؛ بنابراین حتما هر ۲ یا ۳ ساعت یک بار، ضد آفتاب خود را تجدید کنید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اثرات مخرب آفتاب تنها برای فصل تابستان نیست و برای بهره بردن از تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت یا هر نوع پوست دیگری، باید حتما از آن در تمام طول سال و حتی در ابری‌ترین روزها نیز استفاده کنید.

حتما ببینید: بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب و جوشدار

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است

کمدا برای خرید ضد آفتاب با تخفیف‌ چه پیشنهادی دارد؟

حال که می‌دانید ضد آفتاب باید عضو ثابت روتین‌های مراقبتی و کیف‌هایتان باشد، خرید آن بسیار ضروری خواهد بود. استفاده از ضد آفتاب به شما کمک می‌کند تا از اثرات مخرب آفتاب در امان بمانید. این نکته را نیز یاد آور می‌شویم که استفاده از ضد آفتاب برای هر سنی واجب است. برای خرید ضد آفتاب پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن کمدا است. با استفاده از اپلیکیشن کمدا، می‌توانید از کالاهای متنوع، باکیفیت، همراه با تخفیف‌های همیشگی و البته گارانتی پرداخت بهرمند شوید. خبر خوب بعدی که کمدا به شما می‌دهد این است که با نصب این اپلیکیشن، نه تنها می‌توانید خریدی مطمئن، لذت‌بخش و سریع را تجربه کنید؛ بلکه می‌توانید کالاهای نو یا در حد نوی خود را نیز با قیمت‌هایی مناسب، به سرعت بفروشید. در ادامه برخی از انواع ضد آفتاب موجود در کمدا را مشاهده می‌کنید:

حتما ببینید:‌ بهترین ضد آفتاب برای پوست خشک و لک دار

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

 

حتما ببینید:‌ بهترین ضد آفتاب بدن

 

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

خرید ضد آفتاب از کمدا

حتما ببینید: بهترین مارک ضد آفتاب خارجی

تجربه شما از تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت چه بوده است؟

به نظر شما تاثیر ضد آفتاب بر جوش صورت تا چه میزان می‌تواند مثبت یا منفی باشد؟ برای خرید ضد آفتاب برای پوست چرب چه پیشنهادی دارید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در قسمت کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

آیا ضد آفتاب برای پوست جوش دار مفید است یا مضر؟

آفتاب می‌تواند برای هر نوع پوستی مضر باشد. بنابراین ضد آفتاب باید به جزئی جدانشدنی از روتین مراقبتی همه، در هر فصل سال تبدیل شود. به خصوص که آفتاب می‌تواند موجب حساسیت بیش‌تر پوست‌های جوش‌دار شود و جای زخم و جوش‌های صورت را وخیم‌تر و تیره‌تر کند.

ضد آفتاب مناسب پوست جوش دار باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

ضد آفتاب مناسب پوست جوش دار باید oil-free و Non-comedogenic باشد تا موجب مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد جوش نشوند. البته به کلمه water base نیز توجه کنید. ضد آفتاب‌هایی که بر پایه آب تولید شده‌اند، معمولا برای پوست‌های چرب و جوش‌دار بسیار مناسب هستند.

کمدا برای خرید ضد آفتاب با تخفیف‌ چه پیشنهادی دارد؟

برای خرید ضد آفتاب پیشنهاد ما به شما نصب اپلیکیشن کمدا است. با استفاده از اپلیکیشن کمدا، می‌توانید از کالاهای متنوع، باکیفیت، همراه با تخفیف‌های همیشگی و البته گارانتی پرداخت بهرمند شوید.

درباره فاطمه احمدی

خوشحالم که دهه سوم زندگیم رو با تجربه جدیدی مثل نوشتن شروع می‌کنم و همیشه دنبال یه جایی برای پیاده کردن خلاقیت می‌گردم. حیوون‌ها و نقاشی کردن رو دوست دارم و زیبایی رو تو تفاوت‌های رنگارنگ می‌بینم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.