زیبایی و مراقبت های مو

چگونه انواع رنگ موی عسلی از روشن تا تیره را در خانه درست کنیم؟

چگونه انواع رنگ موی عسلی را در خانه درست کنیم؟

کاتالوگ رنگ مو عسلی روشن

خیلی از خانم‌ها برای اینکه ظاهری شاداب‌تر، پر انرژی‌تر و از همه مهمتر جذابتر داشته باشند، از رنگ مو به ویژه رنگ موهای روشن، استفاده می‌کنند. رنگ موی عسلی یکی از این رنگ‌ موهای جذاب بوده که از خانواده رنگ موی بلوند است. این رنگ مو انواع مختلفی از جمله عسلی شکلاتی، عسلی نسکافه ای و عسلی دودی دارد؛ اما جالب است بدانید که رنگ مو عسلی از آن دسته رنگ‌هایی است که به خاطر طبیعت رنگ آن، هم بین خانم‌های اروپایی با پوست سفید و چشمان رنگ روشن محبوب است و هم بین بانوان شرقی با پوست گندمی و چشمان تیره. در کل این رنگ مو از نظر گرمی و سردی متعادل بوده، به همین جهت تقریبا اکثر خانم‌ها با هر رنگ پوستی می‌توانند از آن استفاده کنند. برای رسیدن به رنگ عسلی فرمول‌های مختلفی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به آن‌ها بپردازیم. این فرمول‌ها بسیار ساده هستند و شما به کمک آن‌ها می‌توانید موهای خود را در خانه و کاملا مشابه یک آرایشگر حرفه‌ای به رنگ عسلی در بیاورید.

رنگ موی عسلی طلایی

رنگ موی عسلی طلایی

رنگ موی عسلی چه رنگی است؟

رنگ عسلی ترکیبی از رنگ‌های زرد طلایی و قهوه‌ای کهربایی است. در واقع می‌توان این رنگ را ترکیبی از بلوند تیره و گرم با قهوه‌ای روشن دانست. این ترکیب، رنگی مشابه عسل طبیعی می‌دهد و به همین جهت به آن رنگ موی عسلی گفته می‌شود. در مجموع رنگ عسلی، رنگی بسیار محبوب است زیرا تقریبا با هر رنگ پوستی سازگاری دارد.

حتما ببینید: رنگ مو کاراملی

هایلات مو

هایلات مو

رنگ موی عسلی با سه صفر

رنگ موی سه صفر چیست؟

رنگ موی سه صفر در ردیف واریاسیون قرار دارد و باعث بی‌رنگ کردن پیگمنت‌های رنگ مو می‌شود، به همین دلیل به آن رنگ موی روشن‌کننده نیز گفته می‌شود. رنگ سه صفر، تارهای مو را برای پذیرش بهتر رنگ‌های انتخابی شما مهیا می‌کند و در واقع باعث روشن‌تر کردن و نزدیک‌تر کردن مو، به رنگ موی مورد نظر می‌شود. برخی خانم‌ها فکر می‌کنند که رنگ سه صفر، جزئی از رنگ موهای مستقل است و باید این رنگ در همه کاتالوگ‌های رنگ مو دیده شود، که این طرز فکر نادرست است. رنگ موی سه صفر تقریبا مانند مواد دکلره عمل می‌کند. پس در واقع هدف این محصول روشن کردن مو و رساندن مو به پایه ۵ است. وقتی موها در اثر این رنگ، به پایه برسند، پذیرای رنگ‌ موهای جدید خواهند بود و رنگ جدید خیلی زیباتر روی موها جلوه خواهد کرد.

رنگ مو عسلی با استفاده از رنگ سه صفر

حال که با رنگ سه صفر آشنا شدید، بهتر است به سراغ نحوه استفاده از آن برای رسیدن به رنگ موی عسلی برسیم. برای شروع، ابتدا از پیش‌بند و دستکش پلاستیکی استفاده کنید. حال از رنگ موی سه صفر با اکسیدان مورد نظر استفاده کنید. هر مقدار رنگ سه صفر در ظرف ریختید، دو برابر آن از اکسیدان استفاده کنید. بعد از تقسیم‌بندی موهایتان، ابتدا باید ساقه مو را رنگ کنید و سپس به ریشه برسید. بعد از اتمام کار، به مدت ۴۰ تا ۶۰ دقیقه، صبر کنید و سپس رنگ مو را با آب ولرم بشویید. دقت کنید که بعد از استفاده از رنگ موی ۳ صفر، موها تقریبا نارنجی می‌شوند. شما باید دو روز صبر کنید و بعد از دو روز استراحت دادن به موها، می‌توانید از رنگ‌ موی عسلی دلخواهتان برای موها استفاده کنید و از آن لذت ببرید.

حتما ببینید: بهترین زمان رنگ کردن مو

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ موی عسلی روشن بدون دکلره

رنگ موی عسلی انواع بسیاری دارد که برخی از آن‌ها با دکلره و برخی بدون دکلره اجرا می‌شوند. با توجه به پیچیدگی رنگ کردن مو با دکلره و آسیب‌های شدیدی که به مو‌ها وارد می‌کند، اگر از آن دسته خانم‌ها هستید که از این آسیب‌ها گریزان بوده و ریسک دکلره را نمی‌پذیرید، نگران نباشید چرا که بدون دکلره هم می‌توانید به رنگ موی عسلی خود دست پیدا کنید. برای این کار ما چند فرمول را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

فرمول اول عسلی بدون دکلره

رنگ موی شماره ۱۲ |  یک تیوپ

اکسیدان ۹

فرمول دوم عسلی بدون دکلره

رنگ موی شماره ۱۲٫۸۱ |  یک تیوپ

اکسیدان ۹

فرمول سوم عسلی بدون دکلره

رنگ موی شماره ۱۲٫۸۹ |  یک تیوپ

اکسیدان ۹

روش به دست آوردن رنگ مو عسلی بدون دکلره

ابتده واریاسیون ۳صفر را با اکسیدان %۱۲ ترکیب کنید و تا ۳ سانت ساقه موها را رنگ کنید و بعد از ۱۸ دقیقه ریشه موها را هم با کمک واریاسیون ۰۰۰ رنگ کنید. ۱۸ دقیقه که گذشت موهای خود را شسته و خشک کنید. پس از آن رنگ مو مورد نظر را با اکسیدان ۹درصد مخلوط کرده و به ساقه و ریشه بزنید. پس از ۴۰ دقیقه موهای خود را شسته و از نرم‌کننده استفاده کنید و از رنگ موی جدید خود لذت ببرید.

حتما ببینید: بهترین رنگساژ مو

برای رنگ موی عسلی چه شماره ای بگیرم

برای رنگ موی عسلی چه شماره ای بگیرم

رنگ موی عسلی برای عروس

رنگ عسلی روشن

بنا بر طیف درجه روشنی رنگ، از شماره ۴ تا ۱۰ می‌تواند رنگ عسلی تیره تا رنگ موی عسلی روشن را در برگیرد. در رنگ عسلی میزان رنگ قرمز بیشتر از رنگ سبز و آبی است به همین دلیل این رنگ در میان رنگ‌های گرم از خانواده بلوند قرار می‌گیرد. با این وجود گرمی رنگ عسلی خیلی زیاد نیست و با هر درجه رنگ پوستی، باز هم این رنگ مو، چهره شما را زیباتر می‌کند. رنگ موی عسلی روشن و متوسط تقریبا برای تمامی انواع پوست مناسب است و محدودیتی ندارد.

رنگ موی عسلی تیره

رنگ موی عسلی تیره، می‌تواند از پایه ۵ شروع شود. در واقع ترکیبی از رنگ طلایی و مسی تیره است. این طیف رنگ برای خانم‌هایی که دوست دارند گرمی رنگشان بیشتر باشد، مناسب‌تر ا‌ست. البته اگر رنگ پوست شما سبزه است، پیشنهاد می‌کنیم رنگ مو عسلی تیره را انتخاب نکنید، زیرا که همخوانی خوبی با رنگ پوست سبزه ندارد. برای بسیاری از دختران نیز که دوست‌دار رنگ متفاوت و دخترانه هستند، این رنگ بسیار زیبا و جذاب است.

کاتالوگ رنگ مو عسلی

کاتالوگ رنگ مو عسلی

خرید رنگ موی عسلی تخفیف‌دار از اپلیکیشن کمدا

امروزه انواع رنگ موی عسلی با تنوع بسیار با برندهای مختلف در فروشگاه‌های لوازم آرایشی دیده می‌شوند که انتخاب را سخت می‌کنند. شما با استفاده از اپلیکیشن کمدا می‌توانید رنگ موی مورد نظر خود را از طریق درگاهی امن و با تخفیف‌های همیشگی و گارانتی پرداخت بخرید و آن را درب منزل تحویل بگیرید. در ادامه نمونه‌هایی از رنگ موهای موجود در کمدا را مشاهده می‌کنید:

خرید رنگ مو از کمدا

خرید رنگ مو از کمدا

خرید رنگ مو از کمدا

خرید رنگ مو از کمدا

خرید رنگ مو از کمدا

خرید رنگ مو از کمدا

آیا تا به حال رنگ موی عسلی را امتحان کرده‌اید؟

برای رسیدن به زیباترین و کم آسیب‌ترین رنگ موی عسلی چه پیشتهادی دارید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

درباره سحر قاسمی

توي سومين دَهه زندگي هستم. عاشق مُد، طبيعت و آدمای با معرفتم. دوست‌دارِ محيطِ زيستم و به نظرم زندگي مثلِ يك باغه، بايد خاکشُ زیر و رو كرد و بذر كاشت، ازش مراقبت کرد و مطمئن بود كه گُل خواهد داد. منم بَذرهای خودم رو تو نوشته‌هام می‌ذارم به اميد شكوفايی.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.